ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მიერ გამოთხოვილი მასალების მიხედვით ირკვევა, რომ  ხსენებული პერიოდის განმავლობაში, ადგილობრივი თვითმმართველი ერთეულებისათვის საქართველოს რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან გამოყოფილმა თანხამ შეადგინა 301 381 500 ლარი, საიდანაც გადარიცხულია 256 232 600 ლარი.
გადარიცხული თანხის 67% (172 399 300 ლარი) მიმართული იქნა საქართველოს ათი
ადგილობრივი თვითმმართველი ერთეულის ბიუჯეტში, ხოლო დანარჩენი თანხა გადანაწილდა ყველა სხვა ადგილობრივი თვითმმართველი ერთეულის ბიუჯეტებში.
ყველაზე დიდი თანხა (33 419 800 ლარი) გადარიცხულია ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გამგეობისთვის. ინსტიტუტის მოთხოვნაზე ზემოთ მოყვანილი თანხის დეტალური ხარჯთაღრიცხვის მოწოდების თაობაზე,  მუნიციპალიტეტის მიერ მოწოდებული იქნა მხოლოდ საქართველოს მთავრობის N55 განკარგულებით მათთვის გამოყოფილი (2 300 000 ლარი) თანხის ხარჯთაღრიცხვა.
ინსტიტუტი ვარაუდობს,  რომ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გამგეობის მხრიდან დანარჩენი თანხის დეტალური ხარჯთაღრიცხვის მოწოდებიდან თავის არიდება განპირობებულია იმ ფაქტით, რომ საქართველოს სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ზუგდიდის მუნიციპალიტეტისთვის თანხის გადარიცხვა ატარებდა სიმბოლურ ხასიათს,  რეალურად თანხები მიემართებოდა სახელმწიფო 100%  წილობრივი მონაწილეობით შექმნილ შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოებებში, რომლებიც ემსახურებოდნენ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ განმუხურში შესყიდული წყლის პარკის, ანაკლია – განმუხურის სანაპირო ბულვარის ტერიტორიაზე კაფე-რესტორნის,  ცენტრალური პარკის, ქალაქი ლაზიკის მშენებლობებს, ხოლო ფინანსთა სამინისტრო ხსენებულ შპს-ებში გადარიცხულ თანხებს ასახავდა, როგორც ზუგდიდის მუნიციპალიტეტისთვის გადარიცხულ თანხებს.
რაც შეეხება უშუალოდ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მიერ მოწოდებულ ინფორმაციებს,  ირკვევა რომ რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან მათთვის გადარიცხული თანხებიდან ინფრასტრუქტურული სამუშაოების გარდა, მათ მიერ ყველაზე დიდი თანხა დახარჯულია სახანძრო ავტომობილების შეძენაზე.