თბილისის ცენტრში, პეკინის ქუჩაზე, 11 ნოემბერს მოკლული, ლგბტ თემის წარმომადგენლის, ბექა ბერიანის  – საბის მკვლელობას მისი მეგობარი, ასოციაცია “ლგბტ საქართველოს” გამგეობის წევრი ნიკოლო ღვინიაშვილი ეხმაურება.
"ჩემი კუთხეა და ვიცი რასაც გეუბნები, არ წახვიდე გეხვეწები, ერთხელ მაინც დამიჯერე ცხოვრებაში…
კარგი რა ანო, მესამე კაცი ხარ ვინც ზუუსტად მაგ სიტყვებს მეუბნება დღეს და ეს დედამოტყ…ლი სამივე კარგად მიცნობთ, ხომ იცი მაინც წავალ, რაღას მელაპარაკები?
ტუუ… ტუუ… ტუუ… გამითიშა…
სიმწრით გამეცინა, ჰო სამივე კარგად მიცნობს, სამივემ შესანიშნავად იცის რა მტკივნეული იქნება ჩემთვის საბის კოსტუმში დანახვა, სამივემ იცის ჩემი რეაქციები ირაკლი ქუთათელაძის დაკრძალვიდან (თემის 26 წლის წევრმა 2011 წლის აპრილში ჩამოიხრჩო თავი) და მაინც, რატომ არ ესმით რომ თავს ვალდებულად ვთვლი ხვალ ველისციხეში ვიყო? ეს ხომ ის მომენტია, როდესაც ადამიანს უკანასკნელი პატივი უნდა მიაგო, ის მომენტია, როდესაც გინდა დედამ და ხალხმა დაინახოს რომ საბი მარტო არ იყო, რომ მას ჰყავდა მეგობრები და ადამიანები გვერდით, ვისაც ის ისეთი უყვარდათ როგორიც იყო… ის მომენტია, დაანახო საზოგადოებას რომ საბისთან ერთად ვერ მოკლავენ იმას, რასაც მისი სიცოცხლე შეეწირა – ადამიანის “მე”-ს