საჩხერის შესასვლელი.
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტი
ავტოსადგური, ბაზრის მიმდებარე ტერიტორია, სოფლების ცენტრები, მდინარე სუფსის სანაპირო ზოლი დასახლებულ პუნქტებში, სულ _ 3 ჰა.
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი
ქ.ოზურგეთის ცენტრი,ბაზრის მიმდებარე ტერიტორია, ქალაქში მდ.ნატანების მიმდებარე ზოლი,ასევე დასახლებულ პუნქტებში, საერთო ფართობი _ 5 ჰა.
ბორჯომის მუნიციპალიტეტი
ქ. ბორჯომის ტერიტორია, მდ. მტკვრის მარცხენა სანაპირო, ლიკანი –ახალშენის ტერიტორიის ჩათვლით;
ბორჯომ პარკის ტერიტორია 2–3ჰა.
აქცია “დავასუფთაოთ მსოფლიო – დავასუფთაოთ საქართველო” – ტარდება”დავასუფთაოთ საქართველო – საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება და მისი ჩართვა მყარი საყოფაცხოვრებო ნარჩენების მართვის გაუმჯობესების პროცესში” პროექტის ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს არასამთავრობო ორგანიზაციათა კონსორციუმი – “საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა დედამიწის მეგობრები/საქართველო, მდგრადი განვითარების კავშირი “ეკოხედვა~ და საქართველოს ბუნების მკვლევართა კავშირი “ორქისი’’, შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (Sida) ფინანსური უზრუნველყოფით და გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტროს მხარდაჭერით.