თვითმმართველობის მოხელეთა კონკურსში გამარჯვებულთა სრული სია (ჩოხატაური)
18:12; 26.12.2014
ჩოხატაურში ადგილობრივი თვითმმართველობის მოხელეთა შესარჩევი კონკურსი უკვე დასრულდა. გურია ნიუსი გთავაზობთ გამარჯვებული კანდიდატების სრულ სიას:
ადმინისტრაციული სამსახური
გამგებლის თანაშემწე _ იამზე ვაჩეიშვილი;  წამყვანი სპეციალისტი საზოგადოებასთან ურთიერთობის საკითხებში _  ტერეზა ბაიაჯანი; წამყვანი სპეციალისტი მოქალაქეთა მომსახურებისა და საქმისწარმოების საკითხებში _ ანა გიორგაძე, ლელა ნინიძე, სოფიკო ჩხიკვაძე;
ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილების _ უფროსი შალვა მეგრელიშვილი;  იურიდიული განყოფილების უფროსი _ ბექა შენგელია; წამყვანი სპეციალისტი სამართლებრივი აქტების პროეტების მომზადებისა და ექსპერტიზის საკითხებში _ ნინო ვაჩეიშვილი; ადმინისტრაციულ ერთეულში გამგებლის წარმომადგენლებთან ურთიერთობის განყოფილების უფროსი _ ზურაბ კოტრიკაძე; წამყვანი სპეციალისტი ადმინისტრაციულ ერთეულში გამგებლის წარმომადგენლებთან ურთიერთობის საკითხებში _ ლია ხუნდაძე;
საფინანსო და მუნიციპალური შესყიდვების სამსახური
საბიუჯეტო განყოფილების უფროსი _ მაია გოგოლაძე; წამყვანი სპეციალისტი ბიუჯეტის დაგეგმვისა და ანალიზის საკითხებში _ შორენა კაჭარავა; ზაზა ოსეფაიშვილი; ბუღალტრული აღრიცხვისა და ანგარიშგების განყოფილების უფროსი _ ზურაბ შათირიშვილი; წამყვანი სპეციალისტი ბანკთან ურთიერთობის და სახაზინო მომსახურების საკითხებში _ ნანა ცინცაძე; წამყვანი სპეციალისტი ბუღალტრული აღრიცხვა ანგარიშგების საკითხებში _ ლუბა ჯანბერიძე; წამყვანი სპეციალისტი სასაქონლო მატერიალურ ფასეულობათა ინვენტარიზაციის საკითხებში _ ნინო გიორგაძე; მუნიციპალური შესყიდვებისა და მატერიალურ – ტექნიკური უზრუნველყოფის განყოფილების უფროსი ვლადიმერ გოგიბერიძე; წამყვანი სპეციალისტი სახელმწიფო შესყიდვებისა და მატერიალურ – ტექნიკური უზრუნველყოფის საკითხებში _ ლალი თავაძე;
ეკონომიკისა და ინფრასტრუქტურის სამსახური
წამყვანი სპეციალისტი ინფრასტრუქტურისა და ეკონომიკის საკითხებში _  გიორგი ბერძენიშვილი, გიორგი შენგელია; სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურისა და მშენებლობის განყოფილების უფროსი _ ნინო სიხარულიძე;  წამყვანი სპეციალისტი ურბანული დაგეგმარებისა და სივრცითი მოწყობის საკითხებში _ გოგი ბოლქვაძე; წამყვანი სპეციალისტი მშენებლობის  საკითხებში _ მერაბ ბერძენიშვილი.
მუნიციპალური ქონების მართვისა და ზედამხედველობის  სამსახური
ქონების მართვის და პრივატიზების განყოფილების უფროსი _ ლელა მდინარაძე; წამყვანი სპეციალისტი მიწის მართვის საკითხებში _ გიორგი სიმონია; წამყვანი სპეციალისტი ქონების მართვის საკითხებში _ ვალერი ყაჭეიშვილი; ზედამხედველობის განყოფილების უფროსი _ ზაზა სიხარულიძე; წამყვანი სპეციალისტი გარემოს დაცვისა და მშენებლობის საკითხებში _ ტარიელ ბერაძე.
სოციალურ საკითხთა და კულტურის სამსახური
კულტურის განყოფილების უფროსი _ გოდერძი გათაშვილი; წამყვანი სპეციალისტი ძეგლთა დაცვის, ტურიზმისა და კურორტების საკითხებში  _ ანა შარაშენიძე; წამყვანი სპეციალისტი სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა საკითხებში _ მამუკა სანიკიძე; სოციალურ საკითხთა განყოფილების უფროსი _ ივანე ცინცაძე; წამყვანი სპეციალისტი შრომის, სოციალურ, დევნილთა და იძულებით გადაადგილებულ პირთა მომსახურების საკითხებში _ ნინო კაპანაძე; წამყვანი სპეციალისტი  ჯანდაცვისა და ვეტერანთა მომსახურების საკითხებში _ თინათინ მგალობლიშვილი.
შიდა აუდიტის სამსახური
წამყვანი სპეციალისტი მონიტორინგისა და შიდა კონტროლის საკითხებში _ ლევან ჩხიკვაძე; წამყვანი სპეციალისტი ინსპექტირებისა და შიდა ფინანსური აუდიტის საკითხებში _ მაია პაიჭაძე.
საინვესტიციო გარემოს განვითარებისა და ანალიტიკური სამსახური
წამყვანი სპეციალისტი საინვესტიციო ღონისძიებების  დაგეგმვის, განხორციელებისა და ანალიზის საკითხებში _ პაატა ბერიშვილი; ანალიტიკური განყოფილების უფროსი _  ზაზა ბერძენიშვილი.
სამხედრო აღრიცხვისა და გაწვევის სამსახური
წვევამდელთა  აღრიცხვისა და გაწვევის განყოფილების უფროსი _ გურამ ყაჭეიშვილი; წამყვანი სპეციალისტი პირველად სამხედრო აღრიცხვაზე აყვანის საკითხებში _ ლევანი   ცინცაძე; წამყვანი სპეციალისტი მიწერისა და კორესპონდენციებზე მუშაობის საკითხებში _ ლელა სიხარულიძე; რეზერვისტთა  აღრიცხვისა და მობილიზაციის განყოფილების უფროსი _ მალხაზ ოსეფაშვილი; წამყვანი  სპეციალისტი რეზერვის სერჟანტების, მიჩმანების და რიგითების აღრიცხვის საკითხებში _ ნანა  სიხარულიძე.
გამგებლის წამომადგენელი
ამაღლება _  ვიტალი დოლიძე; შუა ამაღლება _ ბელა შათირიშვილი; ფარცხმა _ ზურაბ გურგენიძე; გოგოლესუბანი _ ზურაბ რამიშვილი; გორაბერეჟოული _  გურამ ტყეშელიაძე; ხევი  _  ზურაბ ვაჩეიშვილი; შუა სურები _ შორენა ტრაპაიძე; ნაბეღლავი _ ჭაბუკა კვაჭანტირაძე; ბუკისციხე _ გელა ეზიეშვილი; დაბა _ გოჩა ჯინჭარაძე; ზომლეთი _ ამირან ხაჯიბეგოვი; ზოტი _ რაულ კონცელიძე; დაბლაციხე _ გიორგი ოსეფაიშვილი; ერკეთი _კარლო თედორაძე; ხიდისთავი _ დავით ვასაძე; ქვენობანი _ დავით კვაჭანტირაძე; ჯვარცხმა _ ავთანდილ შარაშენიძე; ზემოხეთი _ ოლეგი კაკურია; საჭამიასერი _ ელიზა ზაქარეიშვილი; კოხნარი _ გელა ვაჩეიშვილი; გუთური _ გიორგი პაიჭაძე
სოფელ დიდივანში და ზემო სურებში გამგებლის წარმოამდგენლის ადგილები ვაკანტური დარჩა.
რაც შეეხება საკრებულოს _ საკრებულოს თავმჯდომარის თანაშემწე _ მიხეილ უნგიაძე; მთავარი სპეციალისტი – იურისტი  ედიშერ ჯიბუტი;  საორგანიზაციო, საკადრო  და საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების უფროსი _ ჟანა სიხარულიძე; წამყვანი სპეციალისტი კომპიუტერული უზრუნველყოფის, საკადრო-საორგანიზაციო და ელექტრონული მომსახურების საკითხებში _ ლიკა ძნელაძე; მომსახურების განყოფილების უფროსი _ ლალი თოდრია; წამყვანი სპეციალისტი საოქმო და სამდივნო მომსახურების საკითხებში _ ნათია ცინცაძე.
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში წამყვანი სპეციალისტის ადგილი  ნორმატიული და ინდივიდუალურ-სამართლებრივი აქტების, ვებ გვერდის მომსახურების საკითხებში ვაკანტური დარჩა.
გიორგი კანდელაკი: "ჩხუბისთავები, უბრალოდ, მთვრალები იყვნენ"
ბეგლარ სიორიძე: "რეაგირების გარეშე არ დავტოვებ შარაშენიძის ცილისმწამებლურ განცხადებებს"