თბილისის მერი  დავით ნარმანია და"თბილისის მეწარმეობის ხელშეწყობის ცენტრის" ხელმძღვანელი ალექსანდრე მარგიშვილი ჯოკია ბოდოკიას მიერ დღეს გაკეთებულ განცხადებას ეხმაურებიან:
"როგორც ხედავთ, ჩვენი ხელისუფლების პირობებში კანონი უზენაესია და კორუფცია ვერ იარსებებს, სწორედ ამის დასტურია ჯოკია ბოდოკიას მაგალითიც, რომელმაც ახლაც ვნახეთ, რომ გადაწყვიტა, ვიღაცის დაწერილი ტექსტი წაეკითხა. ერთი რამ შემიძლია დანამდვილებით გითხრათ, რომ ვერც ამ სახის აბსურდებით და ვერც რაიმე სახით ყურადღების გადატანით, კორუფციის მიმართ ჩვენი ხელისუფლების მიდგომა არ შეიცვლება",- განაცხადა დავით ნარმანიამ.
"მე კულტურის მინისტრის მოადგილედ ვიმუშავე 2012 წლის ოქტომბრიდან 2014 წლის აგვისტომდე. ამ პერიოდში კულტურის სამინისტროში  არანაირი წერილი ან მომართვა პანორამა თბილისთან დაკავშირებით არ შემოსულა.  ახლა, როგორც მოვიკითხე, პირველი  წერილი  შესული არის 2014 წლის ოქტომბერში და ისიც არა სამინისტროში, არამედ სამინისტროს დაქვემდებარებულ – ძეგლთა დაცვის სააგენტოში. შესაბამისად, არანაირი შეხება  პანორამა თბილისთან კულტურის სამინისტროში მუშაობის დროს არ მქონია. ყველაფერს რომ თავი დავანებოთ, რიცხვებში ვერ ემთხვევიან მსჯავდებულის ჩვენების დამწერნი.
მას შემდეგ 2014 წლის აგვისტოდან მე გახლდით თბილისის ვიცე-მერი. ამ პერიოდში  მე არქიტექტურულ საკითხებს, ქალაქგეგმარებას არ ვკურირებდი, შესაბამისად არც მაშინ არანაირი შეხება ამ პროექტის განხილვასთან, ან რაიმე პოზიციის შემუშავებასთან, თუ გახმოვანებასთან არ მქონია. შესაბამისად, მსჯავრდებულის დამცველებმა ფაქტობრივად არასწორი და რეალობას აბსოლუტურად აცდენილი სტრატეგია აირჩიეს",– განაცხადა ალექსანდრე მარგიშვილმა.
დავით ნარმანიასა და ალექსანდრე მარგიშვილის წინააღმდეგ, ბიძინა ივანიშვილი მას შემდეგ განეწყო, რაც "პანორამა თბილისს" მერიაშიც პრობლემები შეექმნა, – ამის შესახებ მერიის ზედამხედველობის სამსახურის აპარატის ყოფილმა უფროსმა, ჯოკია ბოდოკიამ სააპელაციო სასამართლოში გამართულ სხდომაზე განაცხადა და აღნიშნა, რომ მას იმჟამინდელი მთავარი პროკურორის მოადგილეები ირაკლი შოთაძე და გიორგი გოგაძე მარგიშვილის წინააღმდეგ ჩვენებებს სთხოვდნენ.
"რატომ შეიცვალა ივანიშვილმა დამოკიდებულება სულ რამდენიმე თვეში ნარმანიას მიმართ – ივანიშვილი ნარმანიას საკუთარ მეორე შეცდომას უწოდებს, მას შემდეგ რაც პროექტ "პანორამა თბილისის" განხორციელებას, უკვე მერიაშიც პრობლემა შეექმნა. ამის შემდეგ, ივანიშვილმა ნარმანიას მარგიშვილის გათავისუფლება მოსთხოვა, – ეგ ლოტოს კოჭი მანდ აღარ დავინახოო. ნარმანია ამაშიც შეეწინააღმდეგა ივანიშვილს. ამის შემდეგ, ივანიშვილს თამაშში შეჰყავს მისი ერთგული ძალოვანი სტრუქტურები. კერძოდ, შს სამინისტრო გომელაურის ხელმძღვანელობით და მთავარი პროკურორის მოადგილე ირაკლი შოთაძე. მათ დაევალათ მარგიშვილის პასუხისგებაში მიცემა. დაიწყო ჩემი ხელმძღვანელის გეგი ნიჟარაძის დაბარება კვირაში 3-4-ჯერ   მოდულის შენობაში. რამდენჯერმე იგი მეც მივიყვანე იქ. გააქტიურდა აგენტურული მუშაობა, მათ შორის ჩემთან მიმართებაში. ამ საქმეში აქტიურ მონაწილეობას იღებდა "ქართული ოცნებიდან" საკრებულოს დეპუტატი მალხაზ მჭედლიშვილი, რომელიც იმჟამინდელი სუს-ის ხელმძღვანელის, მირიან მჭედლიშვილის ძმაც არის", – განაცხადა ჯოკია ბოდოკიამ.