21 თებერვალს სს“ენერგო-პრო ჯორჯიას“ დასავლეთ საქართველოს რეგიონალური ფილიალის ტექნიკური სამსახურის მიერ 11:00 საათიდან 15:00 საათამდე გამოირთვება ქვესადგური „ოზურგეთი“- 35 კვ სალტეთა სისტემა, 35 კვ ელექტროგადამცემი ხაზი „ასკანა“. 35 კვ ელექტროგადამცემი ხაზი „შემოქმედი“, ზეთიანი ამომრთველი სახაზო გამთიშველით მიმდინარე შეკეთება – დიაგნოსტიკის სამუშაოების მიზნით.
კომპანიის პრესსამსახურის ინფორმაციით, ამის გამო ელექტროენერგიის მიწოდება დროებით შეეზღუდებათ ოზურგეთის მომსახურეობის ცენტრის 6437 აბონენტს ( სოფლები: გურიანათა, ლაითური, შემოქმედი, ასკანა, მთისპირი, ნასაკირალი, მაკვანეთი, კონჭკათი, ვაკიჯვარი).
სს“ენერგო-პრო ჯორჯიას“ დასავლეთ საქართველოს რეგიონალური ფილიალის ტექნიკური სამსახური პროფილაქტიკურ სამუშაოებს ინტენსიურად აწარმოებს. ძაბვის გარეშე დარჩენილ აბონენტებს ელექტროენერგიის მიწოდება სამუშაოების დასრულებისთანავე აღუდგებათ.