ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტების გაერთიანებული საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარმა დეპუტატმა ნინო წილოსანმა, 23 იანვარს, ლანჩხუთში, ერთწლიანი საქმიანობის ანგარიშს  წარადგენს.
ანგარიშის წარდგენის შესახებ ინფორმაცია წილოსანმა ფეისბუქის ოფიციალურ გვერდზე გაავრცელა და ყველას პრეზენტაციაზე დასწრებისკენ მოუწოდა.
აღნიშნული ინფორმაციის გამოქვეყნებას სოციალურ ქსელში კომენტარებიც მოჰყვა, რომელთაგანაც წილოსანმა მხოლოდ ერთს უპასუხა.
ფეისბუქში განთავსებულ კომენტარს ჩვენ უცვლელად გთავაზობთ:
Mamuka Caava: _ თქვენ ხალხი გენდობათ, ქ-ნო ნინო, გამონდინარე თქვენი გულისხმიერი დამოკიდებულებიდან.
Xatuna Baramidze: _ წარმატებები, ნინო.
Nana Chxartishvili: _ წარმატებები….
Tato Gvarishvili: _ წარმატებები!
Natalia Zaqareishvili: _ წარმატებები ვუსურვოთ ნინოს!
Vato Gelashvili: _ საინტერესოა!
Iamze Kvachantiradze: „ჩოხატაური ააყვავა“. მეცოდებით, ერთუჯრედიანო ხალხო, ტვინზეხავსმოკიდებულებო. რა თქმა უნდა, ზოგიერთს არ ვგულისხმობ, ვინც აზრზეა ამ მთავრობის ხელში და, ჯერჯერობით, ავს და კარგს არჩევს ერთმანეთისგან.
Irina Mchedlidze: _ წარმატებები.
Nani Javaxishvili: _ იამზეეე…
Iamze Kvachantiradze: _ გისმენთ ქალბატონო ნანი. რა დონის გონებაშეზღუდული იყო, რომ რაიონში რა გაკეთა და რა _ არა, ის რომ ვერ დაინახო. სხვა სიკეთესთან ერთად ყრუც უნდა იყო და ბრმაც.
Bora Paichadze : _ წარმატებები კი არა, წადი სახლში.
Marine Berianidze: _ წარმატებები!
Iamze Kvachantiradze: _ ბნელით მოცული ხალხი, ვინც წარმატებებს წერს! უკეთესი არ გაღირსოთ და დაგანახოთ მამაზეციერმა. იდიოტების ხროვა!
Fatima Mefarishvili: _ მართალს ბრძანებთ!!! გეთანხმებით, აბა ჩემი კომენტარი წაიკითხეთ, რას ვუწერ! მეჯავრება ეგენი ყველა, თავიანთი კაი ცხოვრების მოსაწყობად რო გდიან კაბინეტებშიი!
Iamze Kvachantiradze: _ ნამდვილად!
Gia Gogichaishvili _ ნაცების დროს ხომ იყო ყველაფერი კარგად?! იმაზე უარესი ნაღდად არაა ახლა.
Fatima Mefarishvili: _ მაგრამ არც უკეთესი!!!!!!!!!
Aslan Tavdgiridze: _ იმედია, გაზაფხულიდან მოახდენენ რეაგირებას, თორემ აყვავებულ ჩოხატაურს, ლანჩხუთს და ოზურგეთს ფაროსანა ააყროლებს.
ნინო კუკულაძე: _ წარმატებას გისურვებ, ქალბატონო ნინო!
Inga Kachakhmadze: _ წარმატებები, ქალბატონო ნინო…
სოფო შევარდნაძე: _ წარმატებები, ნინო!
მანანა მჟავანაძე: _ ჩვენს სოფელში არავის შემოუხედავს და ასე უპატრონოდ არასდროს ვყოფილვართ. არც ექიმია ჩვენთან, დენიც ხშირად ითიშება და გაზიც. გზა ხომ არაა და არა. თოვლი რომ მოსულიყო, რაღა იქნებოდა არ ვიცი.
Vato Gelashvili _ კრიმინალის გაზრდაზე და კორუფციაზე იქნება საინტერესო თქვენი მოხსენება:) როგორ მოახერხეთ და გურიაში კრიმინალი როგორ წაახალისეთ.
Lika Paliashvili: _ წარმატებები.
ირაკლი ცეცხლაძე: _ წარმატებები და წინსვლა თქვენ.
Koba Chavle _ ყვავის გურია, უცხოელებიც აქ ჩამოდიან სამუშაოდ, დედაქალაქი გადმოაქვთო ლანჩხუთს…
Tea Jibladze: _ წარმატებები.
კახა რამიშვილი: _ მაიტერესებს, რა თემაზე ესაუბროს ხალხს _ გაძვირებულ დენზე ბუნებრივ აირზე, წყალზე, პურზე, მედიკამენტებზე. მე რეკომენდაციას გაძლევთ იმ ადამიანებს, რომელსაც კიდევ  ჯერა „ოცნების“, ქალბატონ ნინოს _  ვაზელინი ბლომად იყიდეთ.
ხათუნა ვაშალომიძე: _ წარმატებები. თქვენ ყველაფერს შეძლებთ.
Mediko Topuridze: _ წარმატებები ნინო!
Малхази Макарадзе: _ ესეც ასე! ყველას ეხება.
Giorgi Malazonia: _ იმედია, თქვენ მაინც მიაქცევთ ყურადღებას ლანჩხუთს და ჩოხატაურს.
Mayvala Chlaidze: _რა საქმის გაკეთებაზე აპირებთ საუბარს? არჩევნებზე კარდაკარ დადიოდი, ახლაც მობრძანდი ჩოხატაური-სამების მიმართულებით, ნახეთ შავი საფარით გალამაზებული გზა. არ უნდა შეამოწმოთ როგორ არის დაგებული? არ გინდათ, ნახოთ თქვენ მიერ მოტყუებულო ხალხი? შუბლზე ძარღვი გაქვთ გაწყვეტილი და თქენნაირთ არაფრისა შერცხვებათ.
სწორედ ქალბატონი მაყვალა აღმოჩნდა ის ადამიანი, რომელმაც წილოსანმა პასუხი გასცა:
Nino Tsilosani _ ქალბატონო მაყვალა, ცოტა გაკვირვებული დავრჩი თქვენი მესიჯით. განსაკუთრებით მაშინ, როცა გავიგე, რომ მასწავლებელი ბრძანდებით და ბავშვებთან გაქვთ ურთიერთობა. ესეთი სიძულვილის ენით საუბარი შენიშვნის სისწორესაც კი აყენებს ჩრდილს.
ამასთანავე ვერ მივხვდი კონკრეტულად რა მოგატყუეთ? სავარაუდოდ იმაზე საუბრობთ ათეულობით წლები, რომ ასფალტის საფარი არ ყოფილა, ერთ წელში რატომ არ დაიგო გზაო, მაგრამ აქაც ვერ დაგეთანმებით ლოგიკაში. ესე ყველაფრის ერთი ხელის მოსმით მოგვარება რომ შეიძლებოდეს, ადამიანის კი არა, უფრო რაღაც ამაღლებული სტატუსი მექნებოდა. რაც შეეხება ჩემს მონდომებას, ყველას გაგცნობოდით კანდიდატის რანგში, აქაც, არ მგონია, რამე დასაძრახი მქონდეს…. მაგრამ ამასთანავე გაკვირვებული ვარ, ამდენი ხნის მანძილზე, თქვენი სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ადამიანმა, ერთხელ როგორ არ ჩათვალეთ საჭიროდ, რამე საკითხი დაგეყენებინათ მოქმედ დეპუტატთან?
მოკლედ, ამ ყველაფერზე ასეთი ინტერესი თუ გაქვთ, გთხოვთ, აუცილებლად დაესწროთ ანგარიშის წარდგენას და ვისაუბროთ ყველა საკითხზე. თუ ტრანსპორტირების პრობლემა გექნებათ, ბიუროს დაუკავშირდით და აუცილებლად მოგიგვარებთ.
Gorgodze Gorgodze: _ წარმატებები ქალბატონო ნინო
Fatima Mefarishvili:  _ ჰმ, ნეტავ რა გაქვთ წარსადგენიი???? რა საინტერესოაა, რა გაგიკეთებიაათ? ჯურღმულიან გზებს მიაქვს იქაურობაა??!!! ერთი პირადად მენახეთ, კი ვიცი რასაც გეტყოდით, ღმერთმა თქვენ და თქვენი მანქანა გარონიოთ ისეთ გზებზე როგორის სოფ. სამების და მერეს გზებიაა, ამას გისურვებთ და მეტს არაფერს, ქ ა ლ ბ ა ტ ო ნ ო დ ე პ უ ტა ტო!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ნიკა ნიკუშა: _ არჩევნებამდე რომ დარბოდა, იმის მერე აღარ მინახავს ეს ქალი
Nato Beraia: _ სოფელ ქვიანში ერთ-ერთ უბანს თამარ მეფის სახელი დაარქვეს. სირცხვილია! სოფელს გზა ესაჭიროება და მეტი ყურადღება. გვინდა სოფელიც გახსოვდეს.
ეთერი გერდოვა: _ გეთანხმები ნატო, ისეთი მოუწესრიგებელი გზებია. ღმერთო, კარგად ამყოფე ყველა!  სასწრაფო რომ დაჭირდეს ვინმეს ვერ მივა. გზის გამო თხოვნაა დიდი, რომ გაითვალისწინოთ და ყურადღება მიაქციოთ სოფელს.
Demuri Qvacabaia: _ მეც ვიყო ნეტავ ჩოხატაურელი, ან უფრო ლანჩხუთელი!