22 იანვარს, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს რიგგარეშე სხდომა შედგა, რომელიც დღის წესრიგით გათვალისწინებული ოთხი საკითხისგან შედგებოდა.
სხდომის დაწყებამდე საკრებულოს თავმჯდომარის, დავით დარჩიას ინიციატივით, ჟურნალისტ ლევან ჩხაიძის და დიღმის ტრაგედიის დროს ადამიანების დაღუპვის გამო, მწუხარება გამოხატეს და მათ ხსოვნას პატივი მიაგეს.
სხდომა მშვიდ ვითარებაში დაიწყო, თუმცა, შემდეგ ხმაური მოჰყვა საპრივატიზაციო საკითხების ნუსხის დამტკიცებას, საიდანაც “ნაციონალმა დეპუტატმა” დავით მჟავანაძემ დაბა ლაითურში “კანფეტის” ხეების აუქციონის თემა გამოყო. მან ამ გასხვისებას “ბიძინა ამაოხრებლის” ინიციატივა უწოდა და წარმოადგინა ფოტოები, სადაც, მისივე თქმით, ლაითურის სტადიონი გადათხრილი და აოხრებულია.
_ როცა ოლიგარქი ამ ხეს წაიღებს, ასე მოხდება ამ ხეების წაღების შემდეგაც. არანაირ დაპირებას ივანიშვილი არ შეასრულებს. “ბიძინა ამაოხრებელი” ამ ხეს 4 400 ლარად შეიძენს აუქციონზე და სანაცვლოდ ლაითურელები ვერაფერს მიიღებენ.  დარჩება ასე აოხრებული გარემო, _ თქვა მჟავანაძემ და თავისი ნათქვამის დამადასტურებელი ფოტომასალა საკრებულოს თავმჯდომარეს მიუტანა.
_ მასკარადს ნუ მართავთ, კითხვა დასვით, _  შეახსენეს “ოცნების” დეპუტატებმა მჟავანაძეს, რის საპასუხოდაც “ნაციონალმა” დეპუტატებმა სხდომა დატოვეს.
ფრაქცია “ქართული ოცნების” თავმჯდომარემ, ტარიელ აროშიძემ კარებთან მისულ დეპუტატებს სთხოვა, არ დაეტოვებინათ სხდომა და საპასუხო განცხადებისთვის მოესმინათ, თუმცა, დავით მჟავანაძემ და ბესო ქათამაძემ პროტესტის ნიშნად მაინც დატოვეს დარბაზი.
ტარიელ აროშიძემ მათი გასვლის შემდეგ განცხადება გააკეთა:
“საზოგადოების საყურადღებოდ  მინდა გამოვეხმაურო ოპონენტების, ფრაქცია “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” წევრების იმ მორიგ პოპულისტურ განცხადებებს, რომლებითაც დღეს სხდომაზე დაამახსოვრეს თავი საკრებულოს, საზოგადოებას. “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” წევრებმა, დაბა ლაითურს უწოდეთ “აოხრებული”. მე მოგახსენებთ თუნდაც რამდენიმე მასშტაბური პროექტის შესახებ, რომლებიც გახორციელდა ამ დაბაში _ დასრულდა სასმელი წყლით მომარაგების პროექტი, მიმდინარეობს გაზიფიცირების სამუშაოები. გასულ წელს დასრულდა ლაითური-ცეცხლაურის 7 კმ-იანი მონაკვეთის მოასფალტება და ახლა აჭარასთან გვაქვს ლაითურის გავლით თანამედროვე, მოასფალტებული გზა.
მინდა შეგახსენოთ, რომ ორი წლის წინ ექსპლუატაციაში შევიდა მერია-ლაითურის დამაკავშირებელი ხიდი, რომლის მშენებლობაზე საკმაოდ დიდი თანხა დაიხარჯა ბიუჯეტიდან. მილენიუმის პროგრამით მიმდინარეობს ლაითურის საჯარო სკოლის სარემონტო სამუშაოები. უახლოეს პერიოდში იგეგმება ლაითური-ნარუჯა-ოზურგეთის დამაკავშირებელი 8 კმ-იანი გზის მონაკვეთის მოასფალტება _ ეს ის პროექტებია, რომლებიც მცირე დროში გახორციელდა და უახლოეს პერიოდში დაიწყება დაბაში. თქვენ, ოპონენტებო, ამას აოხრებას ეძახით?! ეს თქვენი პრობლემაა!
რაც შეეხება მუნიციპალიტეტს და იმ სიკეთეებს, რომელიც გახორციელდა და იგეგმება განსაკუთრებით ზღვისპირეთში _ ყურადღებას გავამახვილებ დენდროლოგიური პარკის მოწყობაზე, რომლის ანალოგი რეგიონში არ არსებობს და შედის ევროპის საუკეთესო დენდროლოგიური პარკების ათეულში. ის ისეთივე მიმზიდველი იქნება ჩვენი მოსახლეობისთვის, ტურისტებისთვის, როგორც “ციცინათელას” ატრაქციონები, მუსიკალური პარკი, მინიატურების პარკი, საკონცერტო დარბაზი Black Sea Arena, სასტუმრო “პარაგრაფი”, სადაც დასაქმებულია  ჩვენი მუნიციპალიტეტის ათეულობით მაცხოვრებელი. უმაღლესი დონის მომღერლების Black Sea Arena-ზე ჩატარებულმა  კონცერტებმა არა მარტო ჩვენი მხარე, არამედ ჩვენი ქვეყანა გახადა ბევრი უცხოელისთვის ცნობად ადგილად. დიახ, აქ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში მდებარე საკონცერტო დარბაზში იმღერეს ელტონ ჯონმა, რობერტ პლანტმა, კრისტინა აგილერამ, ლეგენდარულმა “სკორპიონმა” და სხვებმა, აქ ქართული სულითა და კულტურით გააკვირვეს ბევრი უცხოელი ტურისტი სუხიშვილებმა, “ერისიონმა”, “ქართულმა ხმებმა”… მინდა, შეგახსენოთ, რომ რამდენიმე წლის წინ ზემოთ ჩამოთვლილი ობიექტების განთავსების ადგილზე იყო გაუვალი ჭაობი და ერთ-ერთი “სიამოვნება”, რაც შეეძლო იქ გამვლელს მიეღო იყო ბაყაყების ორკესტრირებული  ყიყინი.
ამასთან ერთად, ჩვენი ოპონენტებს მხედველობიდან გამოეპარათ ოზურგეთის ალ. წუწუნავას სახელობის თეატრის დაჩქარებული წესით რეაბილიტაციის პროცესი, რომელსაც “ნაციონალური მოძრაობა” “აოხრებას” ეძახის. ეს “აოხრება”, კოლეგებო, სულ ცოტა რამდენიმე მილიონი უჯდება იმ პიროვნებას, რომლის ირგვლივაც აწყობთ ამ იაფფასიან შოუებს.
და ბოლოს, მივმართავ, ბატონ დავით მჟავანაძეს, რომელიც, ამავდროულად, სოფელ ჭანიეთის მაჟორიტარია _ ბატონო დავით, თუ ასეთი ტიპის “აოხრებები” გაგრძელდა, როგორც ეს თქვენს სოფელშია, უნდა გიხაროდეთ. სწორედ “ქართული ოცნების” ხელისუფლებაში ყოფნის პირობებში გახორციელდა სოფელ ჭანიეთში გაზიფიცირების სამუშაოები, აშენდა ახალი საბავშვო ბაღი, ულტრათანამედროვე საჯარო სკოლა, ჭანიეთის ცენტრის გავლით, ქობულეთის საზღვრამდე მოეწყო ახალი მოასფალტებული გზა და თუ თქვენ, ამას “აოხრებას” ეძახით, დიდი სურვილი გვაქვს, ყველა ადმინისტრაციულ ერთეულში ჩატარდეს მსგავსი მასშტაბური ინფრასტრუქტურული პროექტები”, _ თქვა აროშიძემ.
სხდომაზე საპრივატიზაციო საკითხების დამტკიცებას დეპუტატებმა მხარი დაუჭირეს.
"კმაყოფილი არ ვარ, მაგრამ უნდა ვიმყოფინოთ"