ინფექციური პათოლოგიისა და შიდსის ცენტრის ინფორმაციით, მიმდინარე წლის 31 ივლისის მონაცემებით, საქართველოში აივ ინფიცირების 314 შემთხვევა დაფიქსირდა. შარშან ანალოგიურ პერიოდში 352 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა.
2020 წლის 31 ივლისის მონაცემებით, ინფექციური პათოლოგიის, შიდსის და კლინიკური იმუნოლოგიის ცენტრში რეგისტრირებულია 8416 აივ ინფიცირებული პირი. მათ შორის 6283 მამაკაცია და 2133  ქალი. პაციენტთა უმრავლესობა 29-დან 39 წლამდეა. შიდსი  4340 პაციენტს განუვითარდა, 1726 გარდაიცვალა.
30  ივნისის მონაცემებით არვ მკურნალობას იტარებს  5220.
რეგისტრირებულ შემთხვევათა განაწილება გადაცემის გზების მიხედვით ასეთია:
36.8 %   (3099) – ნარკოტიკების ინექციური მომხმარებელია;
48.9 %  (4112) – დაინფიცირდა ჰეტეროსექსუალური კონტაქტის შედეგად;
12.0 %  (1008) – მამაკაცები რომელთაც სექსი აქვთ მამაკაცთან;
1.3 %   (109) – დაინფიცირდა ვერტიკალური გადაცემის გზით;
0.5 %   (41) – სისხლის რეციპიენტია;
0.6 %   (47) – გადაცემის გზა დაუდგენელია;
აივ ინფიცირების ყველაზე მეტი შემთხვევა რეგისტრირებულია თბილისში (3128 შემთხვევა, მათგან 87 უცხოეთის  მოქალაქეა, 2 დაუდგენელი); სამეგრელოში 1156; შემდეგ იმერეთში 1011; აჭარაში 964; აფხაზეთში (527); კახეთში (415) ქვემო ქართლში (481); შიდა ქართლში (308); გურიაში (179); სამცხე-ჯავახეთში (112) და ა.შ.
2020 წელს გარდაიცვალა 76  აივ  ინფიცირებული. მათ შორის 58 მამაკაცია და 18 ქალი.
სულ საქართველოში გამოვლენილია 116 აივ ინფიცირებული ბავშვი. მათ  შორის 70 – ვაჟი, 46 – გოგონა.  27   გარდაიცვალა.   3   გავიდა ქვეყნიდან
განაწილება ინფიცირების გზების მიხედვით: ვერტიკალური (დედიდან) გადაცემით _ 108 შემთხვევა (მათგან 1 – ძუძუთი კვებით)
სისხლის რეციპიენტი – 4
დაუდგენელი – 2.