გარემოს ეროვნული სააგენტო საქართველოში დღეს მოსალოდნელი ამინდის შესახებ ცნობებს აქვეყნებს. სააგენტოს ინფორმაციით, 22 მაისს ქუთაისში +22 გრადუსი და უმეტესად წვიმიანი დღეა ნავარაუდევი, ღამით კი +12 გრადუსი იქნება. ასევე წვიმას პროგნოზირებენ სინოპტიკოსები ოზურგეთში, სადაც დღისით +18 გრადუსი, ღამით კი +10 გრადუსია მოსალოდნელი. ბათუმშიც იწვიმებს, დღისით ჰაერი +21 გრადუსამდე გათბება, ღამე კი +15 გრადუსი დაფიქსირდება.
ფოთში დღისით +21 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +15 გრადუსია მოსალოდნელი. უხვნალექიანი დღე იქნება ზუგდიდში, სადაც დღის განმავლობაში +22 გრადუსი, ღამით კი +14 გრადუსია ნავარაუდევი. სოხუმში ჰაერის ტემპერატურა დღისით +22 გრადუსს მიაღწევს, ღამით კი +15 გრადუსი იქნება.
მესტიაში +20 გრადუსი და ძლიერი წვიმაა მოსალოდნელი, ღამით +7 გრადუსი დაფიქსირდება. სინოპტიკოსები ამბროლაურში მოღრუბლულ ამინდს, უხვ ნალექსა და +28 გრადუსს პროგნოზირებენ, ღამით კი +10 გრადუსი დაფიქსირდება.
ჭიათურაშიც იწვიმებს. ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +29 გრადუსი იქნება, ღამით კი +11 გრადუსი დაფიქსირდება. ნალექიანი დღეა მოსალოდნელი ახალციხეში. დღისით +27 გრადუსია მოსალოდნელი, ხოლო ღამის განმავლობაში ჰაერის ტემპერატურა +12 გრადუსამდე დაიწევს.
+30 გრადუსი და წვიმაა მოსალოდნელი ბორჯომში, ღამის განმავლობაში +13 გრადუსი დაფიქსირდება. ძლიერი წვიმაა მოსალოდნელი ბაკურიანში. დღისით +21 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +8 გრადუსი იქნება.
გორში დღისით +33 გრადუსი და უნალექო დღეა მოსალოდნელი, ღამის განმავლობაში +12 გრადუსი დაფიქსირდება. ხანმოკლე წვიმას პროგნოზირებენ ცხინვალში, სადაც დღისით ჰაერი +30 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი +9 გრადუსი დაფიქსირდება.
გუდაურში უმეტესად უნალექო ამინდი და +21 გრადუსია ნავარაუდევი დღისით, ღამით კი ჰაერის ტემპერატურა +8 გრადუსი იქნება. ღრუბლიანობის მომატებას ელიან ომალოში, სადაც დღისით +21 გრადუსი იქნება, ღამე კი ჰაერის ტემპერატურა +4 გრადუსამდე დაიწევს.
ლაგოდეხში ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +31 გრადუსი იქნება, ღამით კი +18 გრადუსი დაფიქსირდება. თელავში მოსალოდნელია უნალექო დღე. დღის განმავლობაში +32 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +17 გრადუსია მოსალოდნელი.
გურჯაანში დღისით ჰაერი +35 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი +18 გრადუსი დაფიქსირდება. სიღნაღში დღისით ჰაერის ტემპერატურა +34 გრადუსი იქნება, ღამით კი +17 გრადუსი დაფიქსირდება.
რუსთავში დღისით ჰაერი +35 გრადუსამდე გათბება, შესაძლოა ხანმოკლე წვიმა, ღამით კი +16 გრადუსი დაფიქსირდება. თბილისში ღრუბლიანი ამინდი იქნება, შესაძლოა ხანმოკლე წვიმა. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +33 გრადუსი, ღამით კი +16 გრადუსი იქნება.