_ მე რომ მოვედი, სამი თუ ოთხი მოადგილე ჰყავდა დირექტორს. ნამდვილად სამარცხვინოა, 15 თანამშრომელში გყავდეს 2 და 3 მოადგილე, ამიტომ მე ახლა მყავს ერთი მოადგილე.
_ ჩვენ გვაქვს საკრებულოდან გამოთხოვილი ოფიციალური დოკუმენტი, სადაც წერია, რომ თქვენ გყავთ ორი მოადგილე…
_ არაა სწორი. ეტყობა, ან შეეშალათ, ან ძველი მონაცემები მოგაწოდეს…
_ რა მოვალეობა აკისრია დირექტორის თანაშემწეს?
_ იგივე ფუნქცია აქვს, რაც მე. თუ სტადიონზე არ ვარ, ასრულებს იგივე მოვალეობას რასაც მე… არჩევნების შემდეგ დაიხვეწება შტატები და თავიდან მოგიწევთ მასალის გაკეთება. მე არ მჭირდება სპეციალისტები, მე მჭირდება მუშები.
_ ბატონო მურთაზ, თქვენი აზრით, გაბერილი არის თუ არა შტატები?
_ იყო. სამი კაცი გავუშვი, ერთი გუბერნატორის ბიძა გახლდათ.
_ რატომ გაუშვით?
_ არ ისურვა მუშაობა და იმიტომ. ტყუილად უნდა მიმეცა ხელფასი?
_ თქვენ ამბობთ, რომ არჩევნების შემდეგ მოხდება შემცირებები. რატომ?
_ არაა ამდენი შტატი საჭირო და იმიტომ.
_ ბატონო მურთაზ, თუ ამდენი შტატი არ იყო საჭირო, აქამდე რატომ არ გააუქმეთ?
_ მოჰკითხეთ “ნაციონალებს”.
_ არჩევნებიდან გავიდა ერთი წელი. რატომ არ შეცვალეთ ამ ხნის მანძილზე თქვენ არაფერი? თუ თვლით, რომ შტატები გაბერილია, რატომ არ აყენებთ მათი გაუქმების საკითხს?
_ მე 6 თვეა, რაც დანიშნული ვარ. არჩევნების შემდეგ მიდით და ნახეთ სტადიონი როგორი იყო ადრე და ახლა როგორია. სტადიონის 80 პროცენტი ამორტიზირებულია, ბარემ ისიც დაწერეთ, რომ სტადიონის შენობები გაურკვეველ სიტუაციაშია, შემოსავლების სამსახურის ვალი გვაქვს 60 000 ლარი. ბოლო წლების განმავლობაში საგადასახადოში არანაირი თანხები არაა შეტანილი. დარბაზი ინგრევა, ავარიულ მდგომარეობაშია, რომ ჩამოინგრეს, პასუხს მე მომთხოვენ. მე თუ მკითხავთ, საერთოდ არაა საჭირო სტადიონის ტაბლო, რომელიც სტადიონზეა, ქარში ისე მოძრაობს, შეიძლება, გადმოვარდეს და ვინმეს თავში დაეცეს.
8 თებერვალს, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, გაბერილ შტატებთან დაკავშირებით, თანამდებობაზე ერთი თვის დანიშნულმა კოტე შარაშენიძემ განაცხადა: _ რაც შეეხება ა(ა)იპ ორგანიზაციებს, ეს არის ძალიან სერიოზული თემა. პირდაპირ მინდა გითხრათ, რომ მთელი მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტი, რომელიც 10-მილიონიანია, იხარჯება აიპი-ების აბსურდულ შტატებში, სადაც საქმე არ კეთდება. მე ვნახე შტატები _ მაყურებელთა მეკავშირე, მედია ოფიცერი, ცეცხლფარეში, მინდვრის მუშა, ზედამხედველის მოადგილე და ასე შემდეგ. ასეთ დღეში იყო ჩვენი ბიუჯეტი. კი, ბატონო, ხალხი დასაქმებულია, მაგრამ არ არის ეს სწორი დასაქმება. ეს არის დათვური სამსახური. ამ თანხის დახარჯვის მიზნობრიობა არ ჩანს. მე მზად ვარ, ნებისმიერ სიტუაციაში, საზოგადოებასთან ერთად ჩავერთო ამ პროცესებში და მივიღო რეკომენდაციები. ახლა არ არის იმის დრო, ვარჩიოთ, ეს კარგი იყო თუ ცუდი. ახლა უნდა დავიწყოთ ახლის შენება და კეთება. ბიუჯეტი არ არის საქველმოქმედო ფონდი, _ თქვა მაშინ შარაშენიძემ.
"გამრიცხველიანებით მომხმარებელთა მდგომარეობა ვერ გაუმჯობესდება"