საქართველოს ეროვნული პლატფორმა გმობს საფრანგეთში, პარიზში, 7 იანვარს ჟურნალ „Charlie Hebdo“-ს რედაქციაში ჟურნალისტების წინააღმდეგ განხორციელებულ ტერორისტულ აქტს, რომლის შედეგად გარდაიცვალა 12 ადამიანი, დაშავდა 10, ხოლო 4 – იმყოფება მძიმე მდგომარეობაში.
9 იანვარს კი, პარიზის აღმოსავლეთში, საიუველირო მაღაზიაში თავდამსხმელებმა  აიყვანეს მძევლები. თავდასხმის შედეგად გარდაიცვალა 4 ებრაელი.
ეროვნული პლატფორმა იზიარებს ფრანგი ხალხის, მთელი ცივილიზებული სამყაროს და ამასთან, საფრანგეთის ებრაული თემის მწუხარებას, გამოხატავს გულწრფელ თანადგომასა და სოლიდარობას.
ჩვენ, საქართველოს ეროვნული პლატფორმის წევრი ორგანიზაციები ვგმობთ ტერორიზმს, მას არ აქვს გამართლება და იგი სრულად ეწინააღმდეგება საერთო საკაცობრიო ფასეულობებს, რომელიც ეფუძნება თანასწორობას, ადამიანის ღირსების პატივისცემას და გამოხატვის თავისუფლებას.
მოვუწოდებთ საქართველოს ხელისუფლებას, ისევე როგორც ევროკავშირისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების მთავრობებს, გააძლიერონ თავიანთი ძალისხმევა ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლასა და დემოკრატიის დასაცავად. აქვე ავღნიშნავთ, რომ ამ ბრძოლაში განუხრელად უნდა იქნეს დაცული ადამიანის უფლებები და კანონის უზენაესობის პრინციპი.
ხელმომწერი ორგანიზაციები:
1. “ლიბერალური აკადემია თბილისი”