"გურია ნიუსის" ინფორმაციით, 2015 წლის გაზაფხულზე საქართველოს ხელისუფლებაში დიდი საკადრო ცვლილებები არის მოსალოდნელი. ვრცელდება ინფორმაცია, რომ პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი ღარიბაშვილის სკამს "საქართველოს რკინიგზის" სამეთვალყურეო საბჭოს გენერალური დირექტორი მამუკა ბახტაძე დაიკავებს.
"ეს ადრეც ითქვა და ნამდვილად არ შეესაბამება ეს ინფორმაცია სინამდვილეს, არასერიოზულია". – თქვა ჩვენთან სატელეფონო საუბრის დროს „საქართველოს რკინიგზის " პრესსამსახურის უფროსმა, დაჩი ცაგურიამ.
მამუკა ბახტაძე ყოფილი პრემიერ-მინისტრის, ბიძინა ივანიშვილის შვილის, უტა ივანიშვილის მეგობარია.
მამუკა ბახტაძე დაიბადა 1982 წელს თბილიში, დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტები; ფლობს მ.ვლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხს. 2010 წელს INSEAD-ის ბიზნეს- სკოლაში მიენიჭა MBA-ს კვალიფიკაცია. 2013 წლამდე მუშაობდა საქართველოს საერთაშორისო ენერგეტიკულ კორპორაციაში გენერალური დირექტორის თანამდებობაზე.
.jpg_6262.jpg)