"გურია ნიუსის" ინფორმაციით, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა მინისტრად ირაკლი დოლაბერიძის კანდიდატურა განიხილება.
"გურია ნიუსის" წყაროს ინფორმაციით, დოლაბერიძეს სპორტის სამყარო მხარს უჭერს.
შეგახსენებთ, რომ  ირაკლი დოლაბერიძე სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამინისტროში სპორტის დეპარტამენტის თავმჯდომარე იყო.
გავრცელებული ინფორმაციით, ამავე პოსტზე კიდევ ერთი კანდიდატი – შინაგან საქმეთა  მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძეც განიხილება.
თუმცა, როგორც "გურია ნიუსს" მთავრობის კანცელარიის პრესსამსახურში განუცხადეს, კანდიდატებთან დაკავშირებით მათ ინფორმაცია არ აქვს.
"გურია ნიუსი" გთავაზობთ სამინისტროს ვებ-გვერდზე განთავსებულ ირაკლი დოლაბერიძის ბიორგაფიას:
განათლება – უმაღლესი
1994-1998 – საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის აკადემია (წარჩინებით) სპეციალობა – ფიზიკური აღზრდა და სპორტი (მწვრთნელი კარატეში; სპორტული ჟურნალიტი).
1998-2001 -საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის აკადემიის ასპირანტურა.
1994-1998 -საქართველოს ღია ჰუმანიტარული უნივერსიტეტი.  ეკონომიკის  ფაკულტეტი (წარჩინებთ), სპეციალობა-ფინანსები და კრედიტი.
1998-2001 – თბილისის სამართლის საერთაშორისო ინსტიტუტი, იურიდიული ფაკულტეტი, სპეციალობა – სამართალმცოდნეობა
2005-2006 – ლაიფციგის უნივერსიტეტი (გერმანია) სპორტის მეცნიერებათა ფაკულტეტი, სპეციალობა სპორტის ფსიქოლოგია.
1998 -TACIS სახელმწიფო მოხელთა კოლეჯი: საბაზრო ეკონომიკა, საინფორმაციო სისტემები და ტექნოლოგიები, საგადასახადო ადმინისტრირების, კადრების მენეჯმენტი, მართვის მომსახურების, სოციალური უზრუნველყოფის კურსები, სახელწიფო მართვისა და ზოგადი მენეჯმენტის კურსები, კონსტიტუციური სამართლისა და კანონშემოქმედებითი საქმიანობის კურსი.
2004-2005 – თბილისის პოლიტიკური სწავლების სკოლა (ევროპის საბჭო, შვედეთის საზოგადოებრივი ადმინისტრირების საერთაშორისო ინსტიტუტი). შვედური პროექტი – "ადამიანის უფლებები და სამოქალაქო საზოგადოება".
სამეცნიერო მოღვაწეობა: