სსმპ „საქართველოს საჯარო მოსამსახურეთა პროფესიული კავშირი“ მიიჩნევს, რომ ლანჩხუთის გამგებლის პირველი მოადგფილის, ვახტანგ ზენაიშვილის თანამდებობიდან გათავისუფლების ბრძანება კანონთან სრულ შესაბამისობაშია. პროფკავშირს ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის საჯარო მოხელეთა პროფკავშირების თავმჯდომარემ, გამგეობის ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსმა, ქალბატონმა მაგული კუნჭულიამ მიმართა, საიდანაც ასეთი შინაარსის წერილი მიიღო::
"ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის 21.05.2015 წლის #314 ბრძანების, "ვახტანგ ზენაიშვილის ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის პირველი მოადგილის თანამდებობიდან გათავისუფლების შესახებ", კანონიერებასთან დაკავშირებით გაცნობებთ, რომ ადგილობრივი თვითმმართველობის კოდექსის 54-ე მუხლის 1 პუნქტის "ა.გ" ქვეპუნქტი უფლებამოსილებას ანიჭებს გამგებელს/მერს თანამდებობაზე დანიშნოს და თანამდებობიდან გაათავისუფლოს გამგეობის/მერიის თანამდებობის პირები. ამავე კოდექსის 57-ე მუხლის 1 პუნქტის თანახმად, "გამგებელს/მერს ჰყავს პირველი მოადგილე და მოადგილე (მოადგილეები), რომელთაც თანამდეობაზე ნიშნავს და თანამდებობიდან ათავისუფლებს გამგებელი/მერი."
მოცემული სამართლებრივი ნორმების საფუძველზე მოგახსენებთ, რომ ბრძანება არის კანონთან შესაბამისობაში" – წერია საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული კავშირიდან მიღებულ პასუხში.
პროფესიული კავშირიდან მირებული წერილის საპასუხოდ, რომელიც ლანჩხუთის გამგეობის სოციალურ გვერდზეა გამოქვეყნებული ვახტანგ ზენაიშვილი კომენტარს აკეთებს: