1969 წელს დაბადებული ზაზა პეტრიაშვილი რაჭიდანაა, ცხოვრობს თბილისში და როგორც ჩვენი წყარო ამბობს, შინაგან საქმეთა სამინისტროში მუშაობის არც თუ დიდი გამოცდილება  აქვს. ის საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ირაკლი ალასანიას ნდობით აღჭურვილი პირი და მისი გუნდის წევრია,  ევროინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის ალექსი პეტრიაშვილისახლო ნათესავია. 2010 წელს ზაზა პეტრიაშვილი, „ალიანსი საქართველოსთვის“ თბილისის მერობის მაშინდელმა კანდიდატმა ირაკლი ალასანიამ ნაძალადევის პირველ საარჩევნო ოლქში მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატად წარადგინა. როგორც ირაკლი ალასანია მაშინ ჟურნალისტებთან საუბრისას აცხადებდა, დარწმუნებული იყო, რომ ნდობით, რომლითაც ზაზა პეტრიაშვილი სარგებლობს ნაძალადევის რაიონში, ის იქნებოდა უბნის ღირსეული კანდიდატი საკრებულოში. „რაც მთავარია, ჩვენ ერთად გადავწყვეტთ საკრებულოში ყველაზე მწვავე პრობლემებს, რომელიც საზოგადოებას გააჩნია. სწორედ ეს იქნება ხელისუფლება, რომელიც დაადასტურებს, რომ ის დაპირებები, რაც მისცა საზოგადოებას არჩევნებამდე, იქნება შესრულებული, განსხვავებით ერთიანი ნაციონალური მოძრაობისგან“,- განაცხადა მაშინ ჟურნალისტებთან საუბრისას ირაკლი ალასანიამ. თუმცა, რა შედეგით დასრულდა მაშინ ის არჩევნები და დათქმული შეპირებები, ესეც კარგად ახსოვს საზოგადოებას.
„გურია ნიუსი“ შეეცადა,  თვით ზაზა პეტრიაშვილისგან მიეღო კომენტარი. ტელეფონზე,  რომელიც ჩვენთვის გახდა ცნობილი, ქალბატონმა გვიპასუხა, რომ ეს ნომერი ზაზას უკვე აღარ ეკუთვნოდა, ხოლო ჩვენს თხოვნაზე, მოეწოდებინა მას ბატონ ზაზა პეტრიაშვილის ტელეფონის ნომერი, გვითხრა რომ ამას ვერ გააკეთებდა.
„გურია ნიუსი“ შეეცადა ასევე, ოფიციალური კომენტარი შსს პრესსამსახურის ხელმძღვანელისგან, ნინო გიორგობიანისგანაც მიეღო, თუმცა მან ამ ინფორმაციის დადასტურებისგან თავი შეიკავა.