კანონის თანახმად, პირს, თანამდებობაზე არჩევიდან 2 თვის ვადაში, ევალება საჯარო სამსახურის ბიუროში ქონებრივი მდგომარეობის დეკლარაცია წარადგინოს.ოზურგეთის მუნიციპალიტეტისა და ქალაქის ხელმძღვანელობას ეს ვადა 2 ოქტომბერს ეწურებათ.ჩოხატაურისა და ლანჩხუთის ახალარჩეულმა თანამდებობის პირებმა კი დეკლარაციები უკვე შეავსეს.
დეკლარაციის თანახმად, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე გიორგი ხელაძე მეუღლესთან,  ანა გუჯაბიძესთან ერთად ცხოვრობს. ხელაძის მფლობელობაშია 8000.00 კვ.მ  მიწის ნაკვეთი  და 170.00 კვ.მ საცხოვრებელი სახლი ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღრმაღელეში.
დეკლარაციის შევსებისას, გიორგი ხელაძეს ლიბერთი ბანკის საპენსიო ანგარიშზე 562 ლარი ჰქონდა, ხოლო საქართველოს ბანკის სახელფასო ანგარიშზე _ 181 ლარი.
ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის გამგებელს, ზაზა ურუშაძეს ახალი დეკლარაცია არ შეუვსია. როგორც გვითხრეს, ამის აუცილებლობა არ იყო, რადგან ურუშაძე გამგებლად არჩევამდე გამგებლის მოვალეობას ასრულებდა და 2014 წლის მარტში შევსებული დეკლარაციის განახლება მას ზუსტად ერთი წლის შემდეგ მოუწევს.
მარტის მონაცემებით კი ურუშაძე ფლობს 101.00 კვ.მ ბინას და 22 კვ.მ.არასაცხოვრებელ ფართს  თბილისში,დიღმის მასივში; 200 კვ.მ საცხოვრებელი სახლს ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფელ გრიგოლეთში. ამავე სოფელში ურუშაძის მფლობელობაშია 3300.00 კვ.მ საკარმიდამო ნაკვეთი.
დეკლარაციის შევსების დროს, ურუშაძის საბანკო ანგარიშები ასე გამოიყურებოდა: თიბისი ბანკი _  ანაბარი 26 500.00 დოლარი; ვითიბი ბანკი _ ანაბარი 1100.00 ლარი; ლიბერთი ბანკი, სახელფასო _ 2400.00 ლარი; ტაოპრივატ ბანკი, სახელფასო _ 1500.00 ლარი; საქართველოს ბანკი _ ანაბარი 2000.00 ლარი; ვითიბი ბანკი _ ანაბარი 240.00 ლარი.
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ზაალ მამალაძე დედასთან, მეუღლესთან და შვილებთან ერთად ცხოვრობს.
მამალაძის დედის, მარგო თედორაძის საკუთრებაა 1500 კვ.მ მიწის ნაკვეთი და 420 კვ.მ ფართობის საცხოვრებელი სახლი ჩოხატაურში, გოგებაშვილის ქუჩაზე; აქვს 2500 კვ.მ მიწის ნაკვეთი აღმაშენებლის ქუჩაზე.
ზაალ მამალაძე 1500 კვ.მ მიწის ნაკვეთს ფლობს თბილისში, სოფელ დიღომში; 300 კვ.მ მიწის ნაკვეთის მფლობელია ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფელ გრიგოლეთში და 1000 კვ.მ მიწის ნაკვეთ აქვს ჩოხატაურში, ლომთათიძის ქუჩაზე.
ჩოხატაურის საკრებულოს თავმჯდომარეს 2001 წელს გამოშვებული, 11000 ლარის ღირებულების ავტომანქანა NISSAN X-TraiL ჰყავს.
დეკლარაციის შევსების დროს, მამალაძეს ლიბერთი ბანკის სახელფასო ანგარიშზე 1000 ლარი ჰქონდა; პროკრედიტ ბანკის მიმდინარე ანგარიშზე _ 100 ლარი, ხოლო მარგო თედორაძეს საპენსიო ანგარიშზე 150 ლარი ერიცხებოდა.
ჩოხატაურის საკრებულოს თავმჯდომარის მეუღლემ ნინო მამალაძემ, რომელიც ინდმეწარმე გახლავთ,  გასულ წელს, 2348 ლარის შემოსავალი მიიღო.
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის გამგებელი, ირაკლი კუჭავა მეუღლესთან, ელისო სიხარულიძესთან ერთად ცხოვრობს.
ირაკლი კუჭავა ფლობს 400 კვ.მ საცხოვრებელ სახლს და 2500 კვ.მ მიწის ნაკვეთს ჩოხატაურში, აღმაშენებლის ქუჩაზე. მის მფლობელობაშია 3000 კვ.მ მიწის ნაკვეთი დაბა ჩოხატაურში და 50000.00 კვ.მ მიწის ნაკვეთს სოფელ ბუკნარში. ელისო სიხარულიძის საკუთრებაა 100 კვ.მ მიწის ნაკვეთი კურორტ ბახმაროში.
დეკლარაციის შევსებისას, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის გამგებლის საბანკო ანგარიშები ასე გამოიყურებოდა: საქართველოს ბანკი, სახელფასო _ 50.00 ლარი; ლიბერთი ბანკი, სახელფასო _ 1200.00 ლარი; საქართველოს ბანკი, საკრედიტო _ 1900.00 ლარი; ელისო სიხარულიძეს საქართველოს ბანკის სახელფასო ანგარიშზე 2000.00 ლარი ჰქონდა; ლიბერთი ბანკის სახელფასო ანგარიშზე 400.00 ლარი; საქართველოს ბანკის ანაბარზე 2900.00 ლარი და ამავე ბანკის სახელფასო ანგარიშზე 7000.00 ლარი.
გასულ წელს, ირაკლი კუჭავას შემოსავალმა, როგორც "სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმი" ავტოგასამართი სადგურის მენეჯერის, 9600.00 დოლარი შეადგინა.ელისო სიხარულიძემ, რომელიც შპს "მედალფა ჩოხატაურში" ექიმად მუშაობს 2817.00 ლარის შემოსავალი მიიღო. ასევე, ფიზიკური პირის, სოფ.ზოტის უბნის ექიმის ანაზღაურების სახით, 6000.00 ლარი და შპს "ადითში" მუშაობისთვის 500.00 ლარი.
განსხვავებით ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებისგან, საკმაოდ შთამბეჭდავია გურიის პირველი პირის, გიორგი ჩხაიძის ქონებრივი დეკლარაცია, რომელიც გუბერნატორმა თანამდებობაზე დანიშვნიდან რამდენიმე დღეში შეავსო.
გურიის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულს სახლში მეუღლე ნინო ჯავაშვილი და სამი შვილი _ სანდრო, დავითი და სალომე ჩხაიძეები ჰყავს.
გიორგი ჩხაიძე  5000 კვ.მ მიწის ნაკვეთს ფლობს ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფელ შუხუთში; ამავე სოფელში ფლობს სახლს; მცხეთაში, სოფელ საგურამოში 1500 კვ.მ მიწის ფართობი აქვს და საცხოვრებელი სახლი, რომლის ფართობად ქონებრივ დეკლარაციაში 555 კვ.მ-ია მითითებული. გურიის გუბერნატორს 135 კვ.მ ფართის ბინა აქვს თბილისში, ალ. ყაზბეგის გამზირზე. ამავე მისამართზე გიორგი ჩხაიძის საკუთრებაშია 117კვ.მ არასაცხოვრებელი სახლი და ავტოფარეხი;  410 კვ.მ მიწის ნაკვეთი აქვს დაბა ურეკში; 3000 კვ.მ საყანე ფართობი კი ლანჩხუთში, სოფელ შუხუთში. გიორგი ჩხაიძის მეუღლის მფლობელობაშია მსუბუქი ავტომანქანა TOYOTA RAV 4.
წლის დასაწყისში, გურიის პირველ პირს სს "საქენერგორემონტში" (10883ცალი) და სს "საქართველოს სავაჭრო ცენტრში (195ცალი) აქციები ჰქონდა.
დეკლარაციის შევსებისას, გიორგი ჩხაიძის და მისი ოჯახის წევრის საბანკო ანგარიშები ასე გამოიყურებოდა: გიორგი ჩხაიძე _ თი ბი სი ბანკი, სახელფასო ოვერდრაფტი _ 936.94 ევრო; ნინო ჯავაშვილი _ "რესპუბლიკა ბანკი", მიმდინარე _1085.00 ლარი; გიორგი ჩხაიძე _ "რესპუბლიკა ბანკი", სახელფასო ოვერდრაფტი _ 1 488.76 ლარი; გიორგი ჩხაიძე _ თი ბი სი ბანკი, საკრედიტო 973.43 ლარი; გიორგი ჩხაიძე _ ვი თი ბი ბანკი, მიმდინარე 3 754.00 ლარი.
დეკლარაციის შევსებისას გიორგი ჩხაიძეს ნაღდი ფულის სახით 20 500.00  დოლარი და 45 000.00 ლარი ჰქონდა.
გიორგი ჩხაიძე რამდენიმე ფირმას ფლობს _ "ორბელი გრუპ ს.რ.ო", შპს "ორბელი", შპს " საქენერგოკომპლექტი", შპს "კერამიკა და განათების სიტემა".
მან, გასულ წელს, "საქენერგორემონტის" სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის პოსტზე მუშაობისას 381 868.75 ლარის ანაზღაურება მიიღო.
ჩხაიძეს სესხებიც აქვს _ ბანკ "ქართუდან" 129 000.00 დოლარი სამომხმარებლო სესხი აქვს აღებული, ხოლო თი ბი სი ბანკიდან ბინის შესაძენად _ 24 500.00 დოლარი. რაც შეეხება გასავალს _ შვილის, სანდრო ჩხაიძის სწავლის საფასურში გურიის პირველმა პირმა გასულ წელს 3 500.00 ევრო გადაიხადა, ამდენივე გადაიხადა დავით ჩხაიძის სწავლისთვის. გასულ წელს, გურიის გუბერნატორმა აქციების რეალიზაციიდან 828 500.00 ლარი მიიღო.