„რუსეთის იერიში მსოფლიოს ნებსმიერ წერტილშია მოსალოდნელი“
THE GUARDIAN  პოლონეთის პრეზიდენტის საგარეო საქმეთა მრჩეველთან, კრჟიშტოფ შრჟერსკთან ინტერვიუს აქვეყნებს.
როგორც მან განაცხადა, დასავლეთმა  უნდა აღიაროს, რომ რუსეთის პრეზიდენტი მთელი მსოფლიოს მასშტაბით ცდილობს სამხედრო ძალების დომინირებას და მარტო ყოფილ საბჭოთა კავშირის სივრცეში არ ცდილობს მბრძანებლობა აღიდგინოს.
"ეს პოლიტიკური დაპირისპირების სტრატეგიაა. რუსეთმა შესაძლებელია მსოფლიოს ნებისმიერ წერტილს დაარტყას. არასწორია, როდესაც ვფიქრობთ, რომ რუსეთს ვიწრო პოლიტიკური საზღვრები აქვს,"_განაცხადა შრჟერსკმა.
როგორც მან აღნიშნა, სირიაში ქმედებებით პუტინმა მსოფლიოს დაანახა, რომ მას შეუძლია დიდი რაოდენობის სამხედრო ტექნიკა შორ მანძილზე უმოკლეს დროში გააგზავნოს.
მაუწყებლის ცნობით, პოლონეთს სურს, ნატომ რუსეთის მიერ უკრაინაში ინტერვენციის
შრჟერსკის განცხადებით, შეტევის შემთხვევაში ნატოსა და რუსეთის სამხედრო ტექნიკის სიძლიერე თანაბარი უნდა იყოს, რის გამოც ნატო აღმოსავლეთ ფლანგზე მყარად უნდა გამაგრდეს.
"ნატო აღმოსავლეთ ფლანგზე უნდა იდგეს, რადგან რუსეთი რეგიონში საზღვრებს აშენებს, ხოლო შეტევის დროს მათი სიმძლავრე თანაბარი უნდა იყოს,"_განაცხადა მან.THE GUARDIAN  პოლონეთის პრეზიდენტის საგარეო საქმეთა მრჩეველთან, კრჟიშტოფ შრჟერსკთან ინტერვიუს აქვეყნებს.
"ნატო აღმოსავლეთ ფლანგზე უნდა იდგეს, რადგან რუსეთი რეგიონში საზღვრებს აშენებს, ხოლო შეტევის დროს მათი სიმძლავრე თანაბარი უნდა იყოს,"_განაცხადა მან.