გურიის გუბერნიაში წინასაახალწლოდ 30 ათას 650 ლარის პრემიები დარიგდა.
ოფიციალური წერილის მიხედვით პრემია გაიცა სახელმწიფო-რწმუნებულ გუბერნატორის ადმინისტრაციის საჯარო მოსამსახურეთათვის, სულ   33 თანამშრომელზე.
გუბერნატორის პირველმა მოადგილემ ქეთი მოისწრაფეშვილმა წინასაახალწლოდ, თანამდებობრივი სარგოს ტოლფასი_ 2 360 ლარი, ხოლო მეორე მოადგილემ გია ებრალიძემ _ 2 250 ლარი აიღეს.
გუბერნიაში დასაქმებულმა სამსახურის უფროსებმა  ხელფასის ოდენობითი 1 550 ლარი, განყოფილების უფროსებმა _1 180 ლარი, უფროსმა სპეციალისტებმა_ 750 ლარი და 680 ლარი, უმცროსმა სპეციალისტებმა _ 550 ლარი, შრომითი ხელშეკრულებით დასაქმებულ 5 პირზე, ჯამში_ 4 080 ლარი გაიცა,  თუმცა, ვინ არიან ეს პირები, ჩვენთვის გაუგებარია, რადგან გუბერნიიდან გამოთხოვილ ოფიციალურ წერილში არც მათი თანამდებობაა მითითებული და არც სახელობითი სია, თუმცა,  ჩამოთვლილია პრემიების ოდენობა: 950, 650, 1000, 480, 1000 ლარი.
გუბერნატორის პრესსამსახურში აღნიშნულთან დაკავშირებით განმარტავენ: “წლის განმავლობაში ხარჯებში გაწეულმა ეკონომიამ პრემიის გაცემის შესაძლებლობა მოგვცა, ამიტომ არ ვთვლით საჭიროდ ჩვეულებრივ საახალწლო პრემიებთან დაკავშირებით კომენტარი გავაკეთოთ”.
მათივე ინფორმაციით, გურიის გუბერნატორს პრემია არ აუღია.
"როცა ეკრანზე ვხედავ მოხუცებულ კაცს დაღლილი თვალებით, გუნება მეცვლება"