“ნატალია გვიყვარხარ” _ ამ სახელწოდებით ქართველი ხელოვანები ვიდეომიმართვას ავრცელებენ და ნატალია ხომერიკის, რომელიც ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერმა განათლების, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსად მხოლოდ ერთი დღით დანიშნა მხარდაჭერას უცხადებენ.
საზოგადოებისთვის ცნობილი სახეების მიმართვაში აღნიშნულია, რომ ნატალია ხომერიკი ჩვენს ქვეყანაში ერთ-ერთი პროფესიონალი კადრია და ისინი მზად არიან მის გვერდით დადგნენ.
შეგახსენებთ, რომ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერმა განათლების, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსად ნატალია ხომერიკი 12 დეკემბერს დანიშნა.
თუმცა, როგორც „გურია ნიუსისთვის ექსკლუზიურად გახდა ცნობილი, დანიშვნიდან მეორე დღეს _ 13 დეკემბერს ახალი ბრძანება დაიწერა და ხომერიკი სამსახურის უფროსობიდან განყოფილების უფროსად გადანიშნეს.
ამ ამბავს დიდი გამოხმაურება მოჰყვა _ ხალგაზრდა იურისტთა ასოციაციაში ამბობენ, რომ კონტანტინე შარაშენიძემ ამ გადაწყვეტილებით კანონი დაარღვია. ფაქტს საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი, ოზურგეთის მაჟორიტარი დეპუტატი არჩილ თალაკვაძეც გამოეხმაურა და აღნიშნა, რომ ამ თემაზე ოზურგეთის მერთან საუბარი ჰქონდა:
“ვინაიდან საკითხმა საზოგადოების ინტერესი გამოიწვია, მქონდა საუბარი ქალაქის მერთან, ბატონ კოტე შარაშენიძესთან შესაძლო საკადრო გადაწყვეტილებასთან დაკავშირებით, რომელიც ქალბატონ ნატალია ხომერიკს უკავშირდება.
მივესალმები, თუ ამ ეტაპზე, ქალაქის მერი სწორედ ნატალია ხომერიკთან შეხვედრისა და შეთანხმების შედეგად მიიღებს საბოლოო გადაწყვეტილებას“, _ ამბობს თალაკვაძე.
სიტუაციაში გარკვევა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს დეპუტატებმაც სცადეს და განმარტება მერის მრჩეველს იურიდიულ საკითხებში კოკა კიღურაძეს და  იურიდიული სამსახურის უფროსს ლაშა თავაძეს  საკრებულოს სხდომაზე მოსთხოვეს.
თავაძემ კონსტანტინე შარაშენიძის ეს გადაწყვეტილება საკრებულოზე საკმაოდ უცნაურად ახსნა და აღნიშნა, რომ ხომერიკის დანიშვნის ბრძანება ძალაში შესული არ იყო. არადა, შარაშენიძის ხელმოწერილ ბრძანებაში, რომელიც ექსკლუზიურად გავავრცელეთ, გარკვევით წერია, რომ ძალაშია ხელმოწერისთანავე.
კოკა კიღურაძე უფრო შორს წავიდა და დეპუტატები ჟურნალისტთან გადმოამისამართა:
_ ჟურნალისტს, ვინც ეს ბრძანება გამოაქვეყნა,მოსთხოვეთ ავთენტურობის დადგენა, _ მიმართა კუღურაძემ საკრებულოს დეპუტატებს, სადაც ოზურგეთელთა რჩეულების მხრიდან პროტესტი მოყვა.
ამ თემაზე, “გურია ნიუსთან” ამ დრომდე კომენტარი არ გაუკეთებია ოზურგეთის მერს.
ერთ-ერთ ადგილობრივ მედიისთვის მიცემულ კომენტარში კი ამბობს, რომ  მას ნატალია ხომერიკი სამსახურის უფროსად არ დაუნიშნავს (?!).
“ნატო არსად არ გადაყენებულა, მუნიციპალიტეტი, რომელიც ცდილობს ეს მობილობის პროცესი  გაიაროს წარმატებულად, გადავწყვიტე ის გადაგვეყვანა ერთ-ერთი განყოფილების კულტურის ხელმძღვანელად, რომ არ მომხდარიყო ზოგადად სამსახურის პარალიზება.
არა, სამსახურის უფროსად ის არ დამინიშნავს, შეიძლება რაღაც ტექნიკური გაუგებრობა იყო სამსახურის დასათაურებასთან დაკავშირებით, მაგრამ არავის არც ჩემგან, არც სხვისგან ნატოს არ გაუგია, რომ მას ვნიშნავდი სამსახურის უფროსად. ამ ეტაპზე მას განვიხილავთ კულტურის განყოფილების უფროსად და მერე ვნახოთ,” _ ამბობს შარაშენიძე.
აღსანიშნავია, რომ ოზურგეთის მერის გადაწყვეტილების შესახებ ინფორმაცია ნატალია ხომერიკმა ჩვენგან გაიგო. მან მხოლოდ ის იცოდა, რომ 12 დეკემბერს სამსახურის უფროსად დაინიშნა და როგორც უკვე ავღნიშნეთ ამ დანიშვნის ხელმოწერილი ბრძანებას არსებობს.
მიუხედავად ამისა, შარაშენიძეს გადაწყვეტილება არ შეუცვლია.
ნატალია ხომერიკი კი სამართლებრივ დავას აპირებს.