ლანჩხუთში, მოუწესრიგებელი გზის საფარის გამო წარმოქმნილი პრობლემებით შეწუხებული ნათლისმცემლის ქუჩის მოსახლეობა ადგილობრივი ხელისუფლებას სანიაღვრე არხის მოწყობის თხოვნით მიმართავს, რომ ნაწილობრივ მაინც მოგვარდეს მათ ქუჩაზე არსებული პრობლემა.
ადგილობრივთა ინფორმაციით, არსებულ მდგომარეობასთან დაკავშირებით არა ერთხელ ჩააყენეს საქმის კურსში მუნიციპალიტეტის ხელმძღვანელობა, თუმცა, უშედეგოდ.
“უკვე საუბარი აღარაა შავი საფარის დაგებაზე _ სანიაღვრე არხები მაინც გაგვიკეთონ, რომ ნაწილობრივ მაინც მოგვარდეს ჩვენს ქუჩაზე არსებული პრობლემები. ყოველი გაწვიმებისას ლაფსა და ტალახში ვიხრჩობით, წყალი ეზოებში შემოდის, ძალიან ცუდ დღეში ვართ. არა ერთხელ დავაყენეთ ეს საკითხი ადგილობრივი ხელმძღვანელობის წინაშე, მაგრამ შედეგი არაა.
ვერავინ იტყვის მერიაში, ვერც ძველი და ვერც ახალი კადრი, რომ არ სმენიათ ჩვენი პრობლემის შესახებ. კარგად გაიხსენონ წინა მოწვევის საკრებულოში რამდენჯერ დაისვა ჩვენი ქუჩის საკითხი, იყვნენ კიდეც მოსულები გასულ წელს და დაგვპირდნენ, რომ პრობლემის აღმოფხვრა ეტაპობრივად მოხდებოდა, მაგრამ, როგორც ჩანს, ნება არაა მათი მხრიდან, ჩვენი გასაჭირი გულთან მიიტანონ. არჩევნების წინ მოდიან, თანადგომას გვპირდებიან, მაგრამ მერე ყველას ყველაფერი ავიწყდება.
ჩვენს ქუჩაზე ორი გმირი ცხოვრობდა, რომლებიც სამშობლოს ერთიანობისთვის იბრძოდნენ _ მათი სახელის და ოჯახების პატივსაცემად მაინც გაიხსენონ ეს ქუჩა! ხომ დადიან რაიონის პირველი პირები სოფელ-სოფელ და მოსახლეობას ხვდებიან?! მოვიდნენ და საკუთარი თვალით კიდევ ერთხელ ნახონ, რა მდგომარეობაში ვართ. რას ვითხოვთ განსაკუთრებულს?! უბრალოდ, გვინდა, რომ წვიმაში წყალი ეზოში არ შემოვიდეს და გზაზე კაცმა წესიერად შეძლოს გავლა.
ამ ქუჩაზეც ცხოვრობენ ბავშვები და სკოლაში დადიან. როდემდე უნდა იარონ ტყიდან გამოქცეულებივით ტალახში ამოსვრილებმა?! “, _ ამბობენ ნათლისმცემლის ქუჩის უგზოობით შეწუხებული მაცხოვრებლები.
როგორც ირკვევა, მიმდინარე წელს მუნიციპალიტეტის მასშტაბით, დაახლოებით, 4 541 950 ლარის ღირებულების ინფრასტრუქტურული სამუშაოების გახორციელება იგეგმება, საიდანაც ერთ მილიონამდე ლარი ქალაქის ადმინისტრაციულ ერთეულში შიდა გზებზე სხვადასხვა სახის ინფრასტრუქტურული სამუშაოების გახორციელებას მოხმარდება.
“გურია ნიუსთან” საუბრისას, ლანჩხუთის მერიის ინფრასტრუქტურის სამსახურის უფროსი, ლევან ჩხაიძე, ჯერჯერობით, ვერ აკონკრეტებს, იგეგმება თუ არა ნათლისმცემლის ქუჩაზე ინფრასტრუქტურული სამუშაოების გახორციელება და არის თუ არა გათვალისწინებული ზემოთ ნახსენებ მილიონ ლარში ამ ქუჩის რეაბილიტაცია.