_დღეს სხვადსხვა საქმეზე ვარ აქ მოსული. ანასეულში, იმდაშვილის ქუჩის ამბავი გაგიგიათ? რა საშინელი მდგომარეობაა? რამდენი წელია, გვატყუებენ და არ გაკეთდა…
_როგორ არ გამიგია, ქალბატონო, სამჯერ გააშუქა „გურია ნიუსმა“, მე ვწერდი პირადად…
_არ გეცოდინებათ კარგად, იქ რა მდგომარეობაა. კაციშვილს არ აინტერესებს….
_როგორ არ ვიცი? ასე რომ იზახდით, სწორედ ამიტომ ფეხით ავედი ქალაქის მხრიდან და ანასეულის გავლით ჩამოვედი უკან , რომ საკუთარი თვალით მენახა, რა მდომარეობა იყო.
_ჰოდა, ამ ქუჩის გაკეთებას თავად არჩილ თალკვაძე დამპირდა შარშანწინ, მაგრამ არაფერი შედეგი არ მოჰყოლია. ამიტომ ახლა უნდა ვთხოვო კიდევ.
_ბატონი არჩილი როგორ დაგპირდათ, მერი შარაშენიძე იყო.
_არა, მაშინ ბატონი არჩილი იყრიდა კენჭს საპარლამენტო არჩევნებში, ზუსტად არ მახსოვს, რამდენი წელი გავიდა.    აუცილებლად გაგიკეთებთო, დაგვპირდა. ამიტომ მინდა ახლა ვუთხრა, რომ როგორმე დანაპირები შეგვისრულონ და ამ საშინელ ქუჩაზე ასფალტი დააგონ.
_მოხრეშვა მოხდა, როგორც მერე ვნახე…
-კი, მოხრეშეს, მაგრამ რად გინდა? წვიმების დროს ერთიანად წაიღო ნიაღვარმა და ერთი კიდევ ამოირბინე, არ დაიზარო და ნახავ, რამხელა ხრამებია გზებზე, – გვითხრა ქალბატონმა.
ამავე ქუჩის მცხოვრებმა ანა ტაკიძემ, რომელიც ბებიას ახლდა, ასევე საყვედური გამოთქვა.
_ მე ახალგაზრდა ვარ. პატარაობიდან ამ ორმოებად ქცეულ გზაზე დავდივარ. მანქანა მანდ ვერ დადის და   ამხელა გზაზე მთელი ცხოვრება ფეხით უნდა ვიაროთ? იმედაშვილის ქუჩა ეკუთვნის ქალაქს და სადღაც მიუვალ სოფლებში გააკეთა ოზურგეთის მუნიციპალირტეტის მერიამ გზები. ჩვენ რა დავაშავეთ? ძალიან მინდა, ახლამა მერმა იმედაშვილის ქუჩიდან დაიწყოს გზების მოასფალტება, – გვითხრა გოგონამ.
„გურია ნიუსი“ დღეს, როგორც მერიის პრესსამსახურში შეგვპირდნენ და თავად ბატონმა არჩილ თალაკვაძეც გვითხრა, ელოდება მ მასალას და ფოტოებს პირველი სამუშაო დღის შესახებ, ასევე საკადრო დანიშვნაზეც.