„შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს, 2026 წლის იანვრიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე მდებარე შემდეგი სამი ობიექტის ცოცხალი ძალის საშუალებით დაცვის მომსახურების გაწევა, ცოცხალი ძალით;
ა) სოფელ შრომის ადმინისტრაციული შენობა; ბ) სოფელ ნატანების ადმინისტრაციული შენობა; გ) ქ. ოზურგეთი, კინოთეატრი ოზურგეთი“ – აღნიშნულია სახელწმიფო შესყიდვის სააგენტოს ვებ-გვერდზე.
ასევე დოკომენტში აღნიშნულია – ტენდერით გათვალისწინებული ობიექტების დაცვის მომსახურების გაწევა მიმწოდებელმა უნდა განახორციელეოს შემდეგი პირობების დაცვით (შემდგომში ტექნიკური დავალება):
ა) დაცვის ობიექტის ჩაბარების წინ უნდა შეამოწმოს და დარწმუნდეს, რომ მასში არ იმყოფებიან გარეშე პირები, გამორთულია ელექტრო ხელსაწყოები და არ არსებობს ხანძრის წარმოშობის სხვა წყაროები.
ბ) უზრუნველყოს ობიექტის დაცვა, დანაშაულებრივი ხელყოფისაგან.
გ) დაცვის ობიექტების მთლიანობის დარღვევისას ან მიყენებული ზარალის აღმოჩენისას დაუყოვნებლივ უნდა აცნობოს შსს სათანადო სამსახურებს და ,,შემსყიდველს”. მათი წარმომადგენლობის მოსვლამდე უზრუნველყოს შემთხვევის ადგილის ხელშეუხებლობა.
დ) დაცვის ობიექტებზე მატერიალურ ფასეულობის ქურდობის, დატაცებისა და სხვა დანაშაულებების ქმედების შემთხვევაში აანაზღაუროს ზარალი მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად.
ე) სოფელ შრომის ადმინისტრაციული შენობისა და სოფელ ნატანების ადმინისტრაციული შენობის დაცვა უნდა განხორციელდეს ყოველდღიურად, საღამოს 6 საათიდან დილის 10 საათამდე.
ვ) ქალაქ ოზურგეთში მდებარე კინოთეატრი „ოზურგეთი“-ს დაცვიტი მომსახურება უნდა ხორციელდებოდეს 24 საათის განმავლობაში (ყოველდღიურად).
შესყიდივს სავარაუდო ღირებულება არის 12 600 ლარი.