ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერიაში ა(ა)პ-ების რეორგანიზაციის საკითხი დაწყებულია. რეორგანიზაცია რამდენიმე ა(ა)იპ-ის შეეხება, მათ შორის სკოლამდელ სააღმზრდელო- საგანმანათლებლო ცენტრს. რეორგანიზაციის საკითხი მუნიციპალიტეტის საკრებულოზე გავიდა და მას მხარი დეპუტატებმა უკვე დაუჭირეს.
ა(ა)პ სკოლამდელი სააღმზრდელო-საგანმანათლებლო ცენტრის დირექტორად  ყოფილი უფროსის მაკა ჭყონიას კანდიდატურა მოიაზრება.
აღნიშნული ინფორმაცია ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერიაში დაგვიდასტურეს.
ბოლო წლებში აღნიშნულ პოსტს ეკა ნინიძე იკავებდა, რომელიც 2014 წლის აგვისტოში  ქალაქ ოზურგეთის მერის ბეგლარ სიორიძის მიერ დაინიშნა.
მაკა ჭყონია სკოლამდელი სააღმზრდელო-საგანმანათლებლო ცენტრს 2010-2014 წლებში ხელმძღვანელობდა, სადაც  43 ბაღი შედიოდა.
მაკა ჭყონია “გურია ნიუსთან“ არც ადასტურებს და არც უარყოფს ინფორმაციას მისი დანიშვნის შესახებ.
მაკა ჭყონიას მმართველობის პერიოდს უკავშირდება რამდენიმე თანამშრომლის  გათავისუფლება, მათ შორის ეკა ნინიძისაც. ეს უკანასკნელი მის გათავისუფლებას სწორედ პოლიტიკურ მიზნებს უკავშირებდა, რაზეც მაკა ჭყონია ამბობს, რომ თავის დროზე ყველა კითხვაზე პასუხი გასცა და პოლიტიკური ნიშნით გათავისუფლების მსხვერპლი თავად გახდა.
აღსანიშნავია, როცა მაკა ჭყონია სამსახურიდან გაათავისუფლეს, მაშინ მისი პოსტი მაკა ჭყონიასგან გათავისუფლებულმა ეკა ნინიძემ დაიკავა.
მაკა ჭყონიას ხელმძღვანელობის პერიოდს უკავშირდება ასევე ბაღებში შეტანილი ხორცის სკანდალური თემა, რასაც მშობლების პროტესტი მოჰყვა.
რაზედაც ჭყონია „გურია ნიუსთან“ საუბრისას აღნიშნავს, რომ მისი მუშაობის პერიოდში, როცა მსგავსი ფაქტი მოხდა, მან ყველა კითხვას ამომწურავი პასუხი გასცა:
_ მე მაქვს იმდროინდელი ლაბორატორიული დასკვნა, სადაც აღნიშნულია, რომ ეს ინფორმაცია სიმართლეს არ შეესაბამებოდა და არ დადასტურდა შესაბამისი სამსახურების მიერ. ესეც აგორებული შავი პიარი იყო ჩემ მიმართ, ისევე, როგორც სამსახურიდან უმიზეზოდ გათავისუფლებული ადამიანების შესახებ ინფორმაცია, _ამბობს მაკა ჭყონია.
“გურია ნიუსი“ წერდა, რომ  2012 წელს ერთ-ერთ ბაღში, ყოფილი მინისტრის, რამაზ ნიკოლაიშვილის საპატივცემულოდ ლექსები უნდა წაეკითხათ. აღნიშნული ლექსები “გურია ნიუსს“ ხელში ჩაუვარდა, თუმცა, ღონისძიებაზე ბავშვებს აღნიშნული ლექსები აღარ წაუკითხავთ. ამასთან დაკავშირებით მაკა ჭყონია მიიჩნევს, რომ ეს იმდენად არასერიოზული თემაა, კომენტარს არ გააკეთებს.
ჩვენ კომენტარისთვის დავუკავშირდით ეკა ნინიძეს, რომელმაც გვიპასუხა, რომ საავადმყოფო ფურცელზე იმყოფება და ინფორმაციას არ ფლობს.
„ვარ ბიულეტენზე, ჯერ არანაირი ინფორმაცია ჩემამდე არ მოსულა. შესაბამისად, ვერანაირ კომენტარს ვერ გავაკეთებ.
ა(ა)იპ  „თემთა გაერთიანების ხელმძღვანელმა“ ავთანდილ მექვაბიშვილმა კი “გურია ნიუსთან“ აღნიშნა, რომ, ჯერჯერობით, მისთვის ცნობილი არ არის ეს სიახლე:
_ ჩვენ ვართ კანონმორჩილი ხალხი, აქედან გამომდინარე, როგორც არის წესი და კანონი, ვიმოქმედებ ისე, აბა, როგორ? დავემორჩილები კანონს, _აღნიშნა მექვაბიშვილმა.