უკრაინის პროკურატურა თინა კანდელაკს საერთაშორისო ძებნილად გამოაცხადებს. ამის შესახებ ქვეყნის გენერალურმა პროკურორმა Facebook-ზე დაწერა.
გენერალურმა პროკურორმა პუტინის პროპაგანდისტ კანდელაკს მიმართა ,,თქვენი პროცედურული სტატუსი უკრაინაში არის „დანაშაულის ჩადენაში ეჭვმიტანილი პირის სტატუსი“.
მისი თქმით, უახლოეს დღეებში უკრაინის პროკურატურა დაიწყებს კანდელაკის საერთაშორისო ძებნილ პირთა სიაში შეყვანის პროცესს.
“ეს რა არის თინათინ? თქვენ არწმუნებთ თქვენს მკითხველს, რომ იანუკოვიჩი უნდა დაბრუნდეს, და ეს ნორმალურია ? მისი დაბრუნება კარგად უნდა აღიქმებოდეს?
თინათინ, თქვენ მკითხველებს სთხოვთ, არ ენდონ სხვა ინფორმაციას, გარდა იმისა, რაც რუსული ტელევიზიის ეკრანებიდან ისმის. დარწმუნებული ვარ, კარგად იცით, რომ თქვენი მოწოდება დანაშაულია.
რუსეთის ფედერაციაში ხელისუფლების მიერ კონტროლირებადი მედია შეგნებულად კვებავს მოქალაქეებს იაფფასიანი სიყალბეებით. თქვენ კი, თინათინ, დგახართ ამ საინფორმაციო სასადილოში და არიგებთ დამპალ დესერტებს.
გენერალური პროკურორის რანგში, გაცნობებთ, რომ თქვენი პროცედურული სტატუსი უკრაინაში არის „დანაშაულის ჩადენაში ეჭვმიტანილი პირის სტატუსი“.
უახლოეს დღეებში უკრაინის პროკურატურა დაიწყებს თქვენი საერთაშორისო ძებნილ პირთა სიაში შეყვანის პროცესს. უკვე დამკვიდრებული ტრადიციის მიხედვით, ერთადერთი, რაც მინდა გირჩიოთ, არის ის, რომ კარგი ადვოკატები იპოვოთ და არ მიმართოთ იურიდიული დახმარების სათხოვნელად მათ, ვინც ცრუ და მავნე ინფორმაციის გავრცელებას გავალდებულებთ. ისინი სიმართლეს არ გეტყვიან, სიმართლე კი იმაში მდგომარეობს, რომ სამართალდამცველები ნებისმიერი სხვა ქვეყნის საზღვრის კვეთის დროს, უკრაინაში ექსტრადიციის მიზნით დაგაკავებთ”, – მიმართა ირინა ვენერიქტოვამ თინა კანდელაკს.