ქალაქ ოზურგეთში, ე.წ. "გმირთა მოედანზე" მომუშავე ტაქსისტები, დღეს საკრებულოს დეპუტატებს შეხვდნენ და ქალაქ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებულ ქონებზე აუქციონის ჩატარება მოითხოვეს. საქმე ეხება  42 კვ.მ. ა.წულაძის ქუჩაზე სასყიდლიანი ფორმით სარგებლობის უფლებით, სასყიდლიანი იჯარის სახით 10 წლის ვადით გადაცემას.
ტაქსისტებში აჟიოტაჟი, პრესაში გავრცელებულმა ინფორმაციამ გამოიწვია, რომელიც   20 თებერვალს, ქალაქ ოზურგეთის საკრებულოს სხდომაზე ჩავადნილ საკითხს "ქალაქ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ქონების პირდაპირი განკარგვის წესით სარგებლობის უფლებით გაცემის შესახებ" ეხებოდა. ქალაქ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერისთვის თანხმობის მიცემის თაობაზე, როგორც ცნობილია,  დეპუტატების უმრავლესობამ  მხარი აღნიშნულ საკითხს  არ დაუჭირეს.
ა.წულაძის ქუჩაზე მომუშავე ტაქსისტები შეხვდნენ საკრებულოს დეპუტატებს. მათი თქმით, აღნიშნულ ტერიტორიაზე თავის საქმიანობას  თითქმის 20 წელია  ეწევიან.
" ჩვენ ვიყავით, რადგან ვითხოვთ, რომ 20 წელია ვეწევით აღნიშნულ საქმიანობას, და თუ უნდა გასცენ ეს ტერიტორია, მოგვცენ ჩვენ, გაიტანონ აუქციონზე, სადაც ჩვენც მივიღებთ ინფორმაციას" _ ამბობს ბიჭიკო სალუქვაძე.
გურამ ნიკოლაიშვილი: "თუ უნდა გაიყიდოს სხვაზე, ან იჯარით გაიცეს, მოგვცენ ჩვენ, გაგვარკვიონ ბოლომდე, მაგრამ პასუხი ვერ გვითხრეს მაინც, ჩვენ დეპუტატებს შევხვდით და ვესაუბრეთ."
"გურია ნიუსი" გაესაუბრა "ტაქსი გამოძახებით"  რამდენიმე ტაქსისტს, რომლებიც  ქალაქის მერიას ტერიტორიის გამოყოფას სთხოვენ.
"გურია ნიუსის" ინფორმაციით, სწორედ აღნიშნული ფირმის ერთერთმა აქციონერმა და დამფუძნებელმა ავთანდილ ღლონტმა მიმართა ქალაქ ოზურგეთის მერს მიეცა 10 წლიანი იჯარით 42 კვ.მ. ა.წულაძის ქუჩაზე სასყიდლიანი ფორმით სარგებლობის უფლებით, სასყიდლიანი იჯარის სახით 10 წლის ვადით გაცემის თაობაზე, აღნიშნულ ადგილზე ავტოსადგომის მოწყობის მიზნით.
"12 ტაქსისტი თხოვნით მივმართავთ როგორც ქალაქის საკრებულოს,  ასევე ქალაქის მერიას და ყველას ვისაც ეკუთვნის ამ საკითხის გადაწყვეტა, რომ რას გვიპირებენ, სად უნდა ვიმუშაოთ, რა ადგილს გვთავაზობენ, აქ არ გვაყენებენ  როგორც გითხარით, ჩვენ არ გვინდა ეს ჩხუბი და დავიდარაბა, თუ არა გვითხრან, რომ არ გვეკუთვნის და წავალთ აქედან", – ამბობდნენ შეკრებილები და ქალაქ ოზურგეთის მერს წინასაარჩევნო დაპირებებს კიდევ ერთხელ ახსენებენ.
შალვა ვასაძე: "ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში მთლიანად ვართ 12 ტაქსი, ხდება ისე, რომ დასადგომი ადგილი არ გვაქვს, ჩვენს რაიონში არც კანონი არ მოქმედებს და არაფერი, აქ რა პრინციპია იცით? მე მოგერევით თქვენ, არა მე გაჯობებ თქვენ და ჩემია ეს ადგილი, რამდენჯერ მივმართეთ მერიას განცხადებით, მაგრამ შედეგი არ გვაქვს, იყო მობრძანებული ქალაქის მერი, გამოგიყოფთ ადგილსო გვითხრა, მაგრამ არაფერი არ ჩანს, ბოლოს დაბოლოს სად წავიდეთ დაგვაყენეთ გზაზე, ჩვენც ოჯახები გვყავს, ფულს ვიხდით სახელმწიფოში, ყველგან გვავიწროვებენ, პატრული არ გვაყენებს."
დათო გოგელია: "ჩვენი ხელმძღვანელობა ასჯერ იყო მისული ქალაქის მერთან, მაგრამ პასუხი ვერ მიიღო, თუ არ ვართ საჭირო, გვითხრან და წავალთ სახლში, არჩევნების წინა დღეს მიგვიყვანა მასთან შტაბში,  კრება ჩაგვიტარა. დამიდექით გვერდში და მოგხედავთო, 12 კაცს ადგილი თუ ვერ ვნახე ოზურგეთშიო და არ ვყოფილვარ არაფერიო, სადაა გეკითხებით, ნახა? არ დაუმტკიცეს ეს პროექტი საკრებულოში. როგორც უნდა ისე აგვისრულოს რაც დაგვპირდა! შემოგვთავაზა რამდენიმე ადგილი, მაგრამ კონკრეტულად არაფერი არ ჩანს."
ქალაქ ოზურგეთის მერი ბეგლარ სიორიძე "გურია ნიუსთან" არ ასახელებს იმ პიროვნებას, თუ ვინ მიმართა 10 წლიანი იჯარით ავტოსადგომის გამოყოფაზე, შესაბამისად არც ჩვენს მიერ დასახელებულ პიროვნებაზე ადასტურებს ინფორმაციას. რაც შეეხება იმას, რომ როდის აუსრულებს  ტაქსისტებს წინასაარჩევნო დაპირებებს, ასეთ კომენტარს აკეთებს:
"ქალაქის მერიიდან თქვენ უკვე გამოითხოვეთ ამ კონკრეტული საკითხის შესახებ ინფორმაცია. შესაბამისად ამ საკითხთან დაკავშირებით ახალს ვერაფერს გეტყვით. ხოლო რაც შეეხება ჩემს მიერ, წინა საარჩევნოდ გაცემულ დაპირებებს, ნებისმიერი მოქალაქე ხედავს ქალაქში რა ინტენსივობით მიმდინარეობს სხვადასხვა ინფრასტრუქტურული პროექტის განხორციელება. უახლოეს მომავალში ოზურგეთში ახალი პროექტების განხორციელება დაიწყება, რაც იმას ნიშნავს, რომ არცერთ ჩემს წინასაარჩევნო დაპირებას შეუსრულებელს არ დავტოვებ."
"გურია ნიუსი" დაუკავშირდა "ტაქსი გამოძახებით" ერთ-ერთ დამფუძნებელს და აქციონერს ავთანდილ ღლონტს, რომელმაც ჩვენთან საუბრისას დაადასტურა აღნიშნული ინფორმაცია, რომ მან ნამდვილად მიმართა ქალაქ ოზურგეთის მერს, გამოეყო ადგილი ტაქსებისთვის, 10 წლიანი იჯარით.
"მინდოდა, რომ უკეთესობა ყოფილიყო ამ მხრივ, ჩამოვიყვანდი მაღალი გამავლობის ავტომანქანებს, იქნებოდა მოსახლეობა უფრო დაცული, სხვა რამ აქ არ იყო ჩადებული და ჩაფიქრებული, არ უნდათ და ნუ უნდათ კაცო. მე მეტი ენის მთქმელი არ ვარ, არ დაუჭირეს მხარი, არ არის პრობლემა, შეიძლება ისე ვერ გაიტანეს საკრებულოს სხდომაზე, როგორც საჭირო იყო, არ ვიცი, არ ვერევი, არც აღარაფერს ვითხოვ! უბრალოდ, კიდევ ერთხელ გავიმეორებ, რომ მინდოდა ამ კუთხით უფრო მოწესრიგებული ყოფილიყო,  ეს იყო და ეს", _ გვითხრა ავთო ღლონტმა.
შსს-ს პრესსამსახური:"ავტომანქანებს სამხედრო დანიშნულება არ გააჩნია"