რამდენიმე დღის წინ,  ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნატანებში მცხოვრები ვასილ გობრონიძის კუთვნილ ავტომანქანას ცეცხლი გაუჩნდა.
ვასილ გობრონიძე, როგორც ის   "გურია ნიუსთან"  ამბობს,   "ქართული ოცნების" აქტიური მხარდამჭერი იყო,  2012 წელს საპარლამენტო არჩევნების წინ ერთ-ერთი ზონის კაპიტანი იყო, ასევე კოორდინატორიც.
როგორც ადგილობრივები   ამბობენ, საკუთარი ავტომანქანა  გობრონიძემ თავად დაწვა, რასაც გობრონიძე კატეგორიულად  უარყოფს და ავტომანქანის  დაწვის ფაქტს პირად ანგარიშსწორებას უკავშირებას:
"ჩემით  ამას როგორ გავაკეთებდი? ახალი საბურავები უკეთია მანქანას, 800 ლარი გადავიხადე საბურავებში და 500 დოლარიანი მაგნიტოფონი მქონდა   შიგნით.  ხალხი რას ამბობს,  არ ვიცი.   რატომ დაუწვეს საკრებულოს თავმჯდომარეს ბორჯომში მანქანა, ისიც მან დაწვა თავისით? მე შეიძლება წმინდანი არ ვიყო, მაგრამ სოფელში პირადი მტერი არ მყავს.  უბრალოდ მე მაქვს  700 კაციანი სია, ოზურგეთში  ადმინისტრაციულ შენობაში "ნაციონალების" დასაქმებათან დაკავშირებით. ეს სია მე  მაქვს    ჩიპზე"– ამბობს გობრონიძე."
"გურია ნიუსის"  წყაროს ინფორმაციით, ვასილ გობრონიძეს გაჩუმების სანაცვლოდ, ოზურგეთის საკრებულოს თავმჯდომარემ მანქანის ჩუქება დაჰპირდა, რაც კატეგორიულად უარყო დავით დარჩიამ:
"მანქანის ფული მქონდეს,  ჩემს შვილს ვუყიდდი.  ვასიკომ თქვა დამპირდაო? არ დაიჯეროთ, იდეაშიც არ ყოფილა,  წარმოდგენა არ მაქვს,  ვინ გაავრცელა ეს ჭორი, ტყუილია"– ამბობს დარჩია.
ვასილ გობრონიძე კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის ოზურგეთის სამსახურის ყოფილი უფროსის ზაზა გობრონიძის ბიძაშვილია, თუმცა "გურია ნიუსის" წყაროს ინფორმაციით,  მათ შორის ამ ბოლო დროს დაძაბული ურთიერთობაა. ვასილ გობრონიძემ თავის ბიძაშვილს ზაზა გობრონიძეს თანამდებობაზე დანიშვნაში დახმარება სთხოვა.
ჩვენი წყაროს ინფორმაციით, ბიძაშვილებს თავიდანვე სურდათ  შსს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსობა, რაც  არ მოხდა. ზაზა სხვა თანამდებობაზე დაინიშნა, ვასილ გობრონიძე კი ჯერჯერობით კვლავ უსამსახუროდაა.  სწორედ ეს გახდა ბიძაშვილებს შორის ურთიერთობის გამწვავების მიზეზი, მეტიც როგორც ვასილ გობრონიძე   "გურია ნიუსთან" აცხადებს,  მისი ბიძაშვილი  ავტომანქანის დაწვის ფაქტთან დაკავშირებით  არც კი შეხმიანებია.
"ზაზა გობრონიძე ამ საქმესთან დაკავშირებით არც კი შემხმიანებია,  გავლით ყოფილა და მანქანა   უნახავს. ჩვენ არ გვიჩხუბია, არც ზედმეტად  შევლაპარაკებივართ ერთმანეთს, უბრალოდ ის მის გზაზეა,  მე ჩემს გზაზე ვარ.  ზაზა  დამპირდა და შემომთავაზა რაღაცა სამსახური შინაგან საქმეთა სამინისტროში და მე არ დავთანხმდი "– ამბობს გობრონიძე.
რაც შეეხება იმას, რომ ვასილ გობრონიძეს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსის პოსტი სურს,  არ უარყოფს და აღნიშნავს:
"რა აზრი აქვს,   მინდა თუ არა პოლიციის უფროსობა? პოლიციის უფროსობა რომც მინდოდეს და გამიშვან მაგ თანამდებობაზე,   აქ ვერ ვიმუშავებ, რადგან თითქმის ყველა   "ნაციონალი"  ზონდერია.   აბა მითხარით,  რომელია "ქართული ოცნების" წევრი ან მხარდამჭერი?  თუ იქნება ჩემი გუნდიდან ჩემს გვერდით ვინმე,  ვინც 2012 წლის არჩევნებზე იბრძოდა ჩემთან ერთად, კი ბატონო წავალ ამ თანამდებობაზე,  მაშინ პოლიციის უფროსად კი არა შეიძლება დამლაგებლადაც კი წავალ  ჩემს გუნდთან ერთად" – აღნიშნავს გობრონიძე და პოლიციას უყურადღებობაში ადანაშაულებს:
"ყოველდღე მატყუებენ, ექსპერტიზის პასუხია ჩამოსული და არ მაჩვენებენ. გამომძიებელმა მითხრა გუშინ, საღამოს გაგაცნობო. დღეს დავურეკე და  არ პასუხობს,  არც  უფროსი პასუხობს   ტელეფონს   და ასე მიშლიან ნერვებს.  დღეს უნდა ყოფილიყო ვიდეო ფირების ჩანაწერები. დამპირდნენ განახებთო და მემალებიან, ექსპერტიზის  პასუხი მაინტერესებს.  შეიძლება გავაფრინე და  ეს მანქანა მისით დაიწვა?  დღევანდელ დღესაც ვაცლი და ხვალიდან ვნახოთ, ბოლო -ბოლო ჩემით გამოვიძიებ მაგ საქმეს. რა უნდა მაგის გამოძიებას, ბანკი გაქურდეს ნატანებში,  მთელმა სოფელმა იცის ვინ გაქურდა და პოლიცია არ იჭერს. აბა თქვენ განსაჯეთ, ბანკი გაღებულია კოდით, გატეხილი კი არ არის, ანუ კოდით გაიხსნა სეიფი, ეს რას ნიშნავს?  გახსნა იმან, ვინც იცოდა კოდი.
ახლა დავურეკე პროკურორს, რომელმაც მითხრა რომ დასკვნაში წერია, რომ მანქანას ცეცხლი ნავთობპროდუქტებისგან გაუჩნდაო.  ეს იმას ნიშნავს, რომ განზრახ დამიწვეს.
მაგათ სად მორჩებათ ჩემთვის მანქანის ფული, დარჩია ისე ვნახე 5 წუთით და უბრალოდ წუხილი გამოხატა ამ ფაქტთან დაკავშირებით" –გვითხრა გობრონიძემ.
შსს გურიის სამხარეო მთავარი  სამმართველოს უფროსის კობა ცერცვაძის განცხადებით, აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით გამოძიება მიმდინარეობს.
ინფორმაციას      თანამდებობებზე  ახლობლების  დანიშვნის  შესახებ,   შსს კონტრდაზვევის დეპარტამენტის ოზურგეთის სამსახურის  ყოფილი უფროსი ზაზა გობრონიძე, 'გურია ნიუსთან' უარყოფს:
"არავისთვის არაფერი   შემითავაზებია!"
– ბატონო ზაზა, თქვენს ბიძაშვილს, ვასილ გობრონიძეს შესთავაზეთ თუ არა შსს–ში  ერთ–ერთ დანამდებობაზე დანიშვნა?
–უკაცრავად, გადასხმას ვიკეთებ, ბოდიში. – გვითხრა გობრონიძემ.