მეწარმე ქალთა განვითარების პროგრამა, რომლის მიზანი საქართველოში მცირე და საშუალო ბიზნესის წახალისება და მეწარმეობის იდეების მქონე ქალების პოტენციალის ხელშეწყობაა, წარმატებით გრძელდება. პროგრამის ინტენსიურ ვორკშოპებზე კიდევ 60-ზე მეტმა ქალმა აიმაღლა კვალიფიკაცია, რითაც შესაძლებლობა მიეცათ, გაძლიერდნენ როგორც ლიდერები და კიდევ უფრო ეფექტიანად მართონ ან წამოიწყონ საკუთარი ბიზნესები. ჯამში პროგრამის მონაწილეთა რიცხვი 300-მდე გაიზარდა.
მეწარმე ქალთა განვითარების პროგრამა გაეროს განვითარების პროგრამასთან (UNDP) ერთად, შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერითა და EFSE Entrepreneurship Academy-ის ჩართულობით უკვე არაერთი წელია, მიმდინარეობს და მასში ასობით ქალმა მიიღო მონაწილეობა.
პროგრამის ფარგლებში ვორკშოპები ბათუმში, ქუთაისში, თელავსა და თბილისში ჩატარდა. მონაწილეებმა ექსპერტებისგან პრაქტიკული ცოდნა მიიღეს ბიზნესის მართვის სხვადასხვა ასპექტზე, მათ შორის ფინანსების ეფექტიანად დაგეგმვის, ციფრული მარკეტინგის, გაყიდვების სტრატეგიებისა და რესურსების უკეთ გამოყენების მიმართულებებით. გარდა ამისა, მათ ჰქონდათ შესაძლებლობა, გაეზიარებინათ საკუთარი გამოცდილება, მიეღოთ კვალიფიციური რეკომენდაციები, გაცნობოდნენ დაფინანსების მიღების მეთოდებს და გაეფართოებინათ საკუთარი პროფესიული ქსელი.
“მეწარმე ქალთა განვითარების პროგრამა უკვე სამასამდე ქალისთვის იქცა პლატფორმად, სადაც ისინი თეორიულ ცოდნასა და რეკომენდაციებს იღებენ. ესაა მრავალმხრივი პროგრამა, რომელიც ქალებს იდეის განხორციელებიდან უკვე არსებული ბიზნესის  განვითარებამდე -სრულყოფილ მხარდაჭერას უწევს და ყოველდღიურ საქმიანობაში ეხმარება. პროგრამა განსაკუთრებულ მნიშვნელობას ანიჭებს რეგიონულ ჩართულობასაც, რაც შესაძლებლობას აძლევს საქართველოს სხვადასხვა კუთხის მეწარმე ქალებს, შეიძინონ ახალი უნარები და გაიზიარონ თანამედროვე ბიზნესპრაქტიკა”, – ამბობს ეკატერინე ჭურაძე, საქართველოს ბანკის სპეციალური საკრედიტო პროგრამების ხელმძღვანელი.
პროგრამის შესახებ მეტი ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ ბმულს.