“მეც ვიყავი კაბინეტში შესული… საფასურის გაზრდა გიგი უგულავას მითითება იყო”
18:01; 25.01.2013
გაფიცვის პარალელურად, მიკროავტობუსების მძღოლთა გამაფრთხილებელი აქცია დღეს თბილისის საკრებულოსთან 17:00 საათზე დაიწყო და 20 წუთში დასრულდა. საკრებულოში სწორედ ამ დროს სხდომა მიმდინარეობდა. შენობის წინ შეკრებული მძღოლები კი იმ პრობლემებზე საუბრობდნენ, რომლებიც მათ 2010 წლიდან აქვთ შექმნილი.
დედაქალაქში დილიდან 600-მდე ყვითელი მიკროავტობუსის მძღოლია გაფიცული. მათ საკრებულოს შენობის წინ გამართულ აქციაზე დანარჩენ კოლეგებს სოლიდარობის, საკუთარი და მგზავრთა უფლებების დაცვისკენ მოუწოდეს.
მძღოლები ხვალ გლდანის ავტოფარეხთან შეიკრიბებიან. ისინი თითოეული ხაზიდან 2 წარმომადგენელს შეარჩევენ, რომლებიც საინიციატივო ჯგუფის წევრებს დაასახელებენ. ორშაბათს კი 10 კაციანი საინიციატივო ჯგუფი თბილისის მერთან შესვლას მოითხოვს, რომელსაც საკუთარ მოთხოვნებს დეტალურად გააცნობენ.
“ბიჭები, ხვალ თორმეტის ნახევარზე ყველანი ახმეტელის ”გარაჟთან”. ძმებო, არავინ ხაზზე არ გავა. გაფიცვას ბოლომდე ვაგრძელებთ, სანამ ჩვენი მოთხოვნები არ დაკმაყოფილდება. ტენდერი უნდა გაუქმდეს!” – ასე მიმართა ერთ-ერთმა აქციის მონაწილემ დანარჩენ კოლეგებს.
მძღოლების განცხადებით, გავრცელებული ინფორმაცია იმის თაობაზე,  თითქოს მოლაპარაკებები დაიწყო, არასწორია. მათი თქმით დღეს მოლაპარაკება არავისთან გაუმართავთ.