საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისია 3 სექტემბრის საჯარო სხდომაზე სს "თელასისათვის" ელექტროენერგიის განაწილების, გატარებისა და მოხმარების ტარიფების დადგენაზე იმსჯელებს.
სხდომა 12:00 საათზე დაიწყება და მასზე დასწრება  ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს შეეძლება.
სემეკის ინფორმაციით, ტარიფის დადგენის მიზნით  სს "თელასმა" კომისიას მიმდინარე წლის 23 ივლისს მიმართა. კომპანიამ სატარიფო განაცხადის წარდგენის მთავარ საფუძვლად აშშ დოლართან მიმართებაში ეროვნული ვალუტის გაცვლითი კურსის არსებითიცვლილება, შესასყიდი ელექტროენერგიის გაზრდილიფასი და  ელექტროენერგიის გადაცემის ტარიფის ზრდა დაასახელა.
კომისიამ სს "თელასის" ტარიფში შემავალ კომპონენტებთან დაკავშირებით სამი საჯარო განხილვა მოაწყო, სადაც დეტალურად იქნა განხილული ტარიფში შემავალი თითოეული კომპონენტი, სს "თელასის" მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტაცია და  კომისიის აპარატის მიერ მომზადებული პროექტები.საჯარო შეხვედრებსესწრებოდნენდარგისექსპერტები, სს "თელასის", არასამთავრობოსექტორის, მედიის წარმომადგენლები და სხვა დაინტერესებული პირები.
კომისიის მიერ მომზადებული ყველა პროექტი განთავსებული იყო კომისიის ვებ-გვერდსა და კომისიის Facebook გვერდზე. აღნიშნულ საკითხებთან დაკავშირებით კომისიაში ნებისმიერ პირს შეეძლო წინადადებების წარმოდგენა 2015 წლის 31 აგვისტოს 18:00 საათამდე. თუმცა, კონკრეტული წინადადებები წარმოდგენილი არ ყოფილა.
თბილისის რამდენიმე რაიონს ხვალ წყალი შეუწყდება
ოზურგეთში გენდერული საკონსულტაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა (ვიდეო)