ცესკო "ნაციონალური მოძრაობის" წევრის, ოთარ კახიძის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას არ ადასტურებს.
ამის შესახებ, ცესკო-ს სპიკერმა ანა მიქელაძემ ჟურნალისტებთან კომენტარი გააკეთა.
"ცოტა ხნის წინ მედიასაშუალებებით და სოციალური ქსელების მეშვეობით, "ნაციონალური მოძრაობის" წევრის ოთარ კახიძის მიერ გავრცელებული ინფორმაცია, ჩვენი შემოწმებით არ დადასტურდა. ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ გადაამოწმა გავრცელებული ინფორმაცია და შედეგად მარნეულის #50-ე უბანზე დაფიქსირდა ერთი შემთხვევა,- როდესაც კომისიის წევრმა საარჩევნო კაბინიდან გამოსულ ამომრჩეველს მიუთითა გადაუკეცავი ბიულეტენი გადაეკეცა და ისე მოეთავსებინა კონვერტში. დილიდან 50-ე საარჩევნო უბანზე "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" წარმომადგენელი და "თანასწორობის ცენტრის" დამკვირვებელი უფლებამოსილებას ამეტებდნენ და კომისიის წევრებს ხელს უშლიდნენ მათი საქმიანობის განხორციელებაში. მათ რამდენჯერმე მიეცათ გაფრთხილება, რის შემდეგაც დაატოვებინეს საარჩევნო უბანი", _ განმარტა მიქელაძემ.
საარჩევნო ადმინისტრაცია კიდევ ერთხელ მოუწოდებს საარჩევნო პროცესებში ჩართულ მხარეებს, საარჩევნო უბანზე ყოფნის უფლების მქონე პირებს, არ შეუშალონ ხელი კენჭისყრის მიმდინარეობას.
"ჩვენ ასევე მოგმართავთ თხოვნით, თავი შეიკავოთ გადაუმოწმებელი და დაუზუსტებელი ინფორმაციის გავრცელებისგან, რაც ზიანს აყენებს საარჩევნო პროცესს", – განაცხადა ანა მიქელაძემ.
ყიზილაჯლოს 50-ე საარჩევნო უბანზე "ნაციონალური მოძრაობისა" და "ქართული ოცნების" წარმომადგენლებს შორის სიტყვიერი შელაპარაკება მოხდა.
"ნაციონალური მოძრაობის" მტკიცებით, 50-ე საარჩევნო უბანი უნდა გაუქმდეს, რადგან საარჩევნო პროცესი დარღვევების ფონზე მიმდინარეობს. კერძოდ, გიგა ბოკერიას თქმით, ადგილი აქვს ამომრჩევლის მოსყიდვას, ასევე, მისი ინფორმაციით, რამდენიმე პირი უბანზე მარკირების გარეშე შეუშვეს.
მისი თქმით, აღნიშნული დარღვევები უბანზე "ნაციონალური მოძრაობის" წარმომადგენელმა დააფიქსირა, რის გამოც ის უბნიდან გააძევეს.
თავის მხრივ, "ქართული ოცნების" წარმომადგენლებმა "ნაციონალური მოძრაობის" მიერ გავრცელებული ინფორმაცია უარყვეს.
სოზარ სუბარმა "ნაციონალური მოძრაობა"რამდენიმე უბანზე საარჩევნო პროცესის ჩაშლის მცდელობაში დაადანაშაულა. მისი ინფორმაციით, ამის მიზეზია ის, რომ ეს პარტია მეორე ტურს აგებს.